„Wspomnienia letnich wieczorów u Mennonitów” - Mistrzowskie duety

„Letnie wieczory u Menonitów” to cykl koncertów, które odbywały się w nowej sali koncertowej Cappelli Gedanensis. W sobotnio-niedzielne jesienne wieczory przypominaliśmy te letnie występy znakomitych muzyków. Tym razem mistrzowski duet, czyli Przemysław Mazur i Piotr Swat.
49:36
2021-11-13
Kategoria: Kultura i rozrywka
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

Cappella Gedanensis od 22 czerwca do 16 września 2021 roku zapraszała do swojej sali koncertowej – Kościoła Zielonoświątkowego na Biskupiej Górce, przy ul. Mennonitow 2a – na piętnaście muzycznych spotkań w ramach cyklu “Letnie wieczory u Mennonitów”. Wykonawcami koncertów byli zarówno muzycy Cappelli Gedanensis, jak i zaproszeni przez nich znakomici goście. Ze względu na sytuacje pandemiczna liczba publiczności była ograniczona wg obowiązujących w danym dniu koncertowym obostrzeń.

W jesienne sobotnio-niedzielne wieczory wraz z Cappellą Gedanensis przypominaliśmy część tamtych letnich koncertów pod wspólnym tytułem "Wspomnienia letnich koncertów i Mennonitów".

W sobotę, 13 listopada, słuchaliśmy mistrzowskiego duetu, czyli wirtuozów skrzypiec Przemysława Mazura i Piotra Swata. Letni koncert odbył się 26 sierpnia. 
 

Koncert z cyklu "Letnie wieczory u Mennonitów" - "Mistrzowskie Duety"

  • Przemysław Mazur (skrzypce)
  • Piotr Swat (skrzypce)
  • zespół instrumentalny Cappelli Gedanensis

W programie:

A.Vivaldi - " L 'Estro Armonico" koncert na dwoje skrzypiec a - moll op.3 nr 8
J.S.Bach - " Aria na strunie G"
J.S. Bach - "Koncert na dwoje skrzypiec" d - moll BWV 1043

nagranie: Patryk Kozak
zdjęcia: Przemysław Niedźwiecki
realizacja dźwięku: Przemysław Waszkiewicz

oprac. WG 

 

Więcej z: Kultura i rozrywka