„Wspomnienia letnich wieczorów u Mennonitów” - Kaszubska suita

„Letnie wieczory u Menonitów” to cykl koncertów, które odbywały się w nowej sali koncertowej Cappelli Gedanensis. W sobotnio-niedzielne jesienne wieczory przypominaliśmy te letnie występy znakomitych muzyków. Tego dnia "Kaszubska suita" w wykonaniu gdańskiego zespołu.
18:30
2021-11-28
Produkcja: Gdańskie Centrum Multimedialne
Kategoria: Kultura i rozrywka
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

Cappella Gedanensis od 22 czerwca do 16 września 2021 roku zapraszała do swojej sali koncertowej – Kościoła Zielonoświątkowego na Biskupiej Górce, przy ul. Mennonitow 2a – na piętnaście muzycznych spotkań w ramach cyklu “Letnie wieczory u Mennonitów”. Wykonawcami koncertów byli zarówno muzycy Cappelli Gedanensis, jak i zaproszeni przez nich znakomici goście. Ze względu na sytuacje pandemiczna liczba publiczności była ograniczona wg obowiązujących w danym dniu koncertowym obostrzeń.

W jesienne sobotnio-niedzielne wieczory wraz z Cappellą Gedanensis przypominaliśmy część tamtych letnich koncertów pod wspólnym tytułem "Wspomnienia letnich koncertów i Mennonitów".

W niedzielę, 28 listopada, słuchaliśmy "Kaszubskiej suity". 
 

Koncert z cyklu "Letnie wieczory u Mennonitów". "Kaszubska suita", czyli utwory Konstantego Wileńskiego na podstawie kaszubskich melodii ludowych.

W programie: 

I. Na Kaszëbach
II. Rëbôcë òd Wiôldżégò Mòrza
III. Żeglorz
IV. Poczekoj dzeweczko
V. Kùkówka
VI. Wele, wele, Wetka

Wykonawcy:

Cappella Gedanensis

oprac. WG

 

Więcej z: Kultura i rozrywka