Wspomnienia „Letnich wieczorów u Mennonitów” - Wrześniowe Divertimento

„Letnie wieczory u Menonitów” to cykl koncertów, które odbywały się w nowej sali koncertowej Cappelli Gedanensis. W sobotnio-niedzielne jesienne wieczory przypominaliśmy te letnie występy znakomitych muzyków. Zapraszamy do wysłuchania Wrześniowego Divertimento.
1:00:59
2021-11-21
Kategoria: Kultura i rozrywka
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

Cappella Gedanensis od 22 czerwca do 16 września 2021 roku zapraszała do swojej sali koncertowej – Kościoła Zielonoświątkowego na Biskupiej Górce, przy ul. Mennonitow 2a – na piętnaście muzycznych spotkań w ramach cyklu “Letnie wieczory u Mennonitów”. Wykonawcami koncertów byli zarówno muzycy Cappelli Gedanensis, jak i zaproszeni przez nich znakomici goście. Ze względu na sytuacje pandemiczna liczba publiczności była ograniczona wg obowiązujących w danym dniu koncertowym obostrzeń.

W jesienne sobotnio-niedzielne wieczory wraz z Cappellą Gedanensis przypominaliśmy część tamtych letnich koncertów pod wspólnym tytułem "Wspomnienia letnich koncertów i Mennonitów".

W niedzielę, 21 listopada, słuchaliśmy Wrześniowego Divertimento. Letni koncert odbył się 9 września.


Koncert z cyklu "Letnie wieczory u Mennonitów". Wrześniowe Divertimento - dyrygent Jacek Brzoznowski

Program:

W. A. Mozart - Divertimento F-dur
W. A. Mozart - Divertimento B-dur
W. A. Mozart - Eine Kleine Nachtmusik
F. Mendelssohn - Sinfonia na orkiestrę smyczkową nr 10


Jacek Brzoznowski - urodzony w 1993 roku w Ełku. Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, początkowo w klasie dyrygentury prof. W. Rajskiego, później kontynuował naukę u prof. R. J. Delekty. Zdobył III Nagrodę na II Ogólnopolskim Konkursie Studentów Dyrygentury im. A. Kopycińskiego we Wrocławiu (2017). Dodatkowo otrzymał Nagrodę Specjalną za wykonanie utworu współczesnego oraz Nagrodę Orkiestry Kameralnej.

Ma na swoim koncie kursy prowadzone przez takich dyrygentów jak: José Maria Florêncio, George Tchitchinadze, Jerzy Salwarowski. Kilkukrotnie uczestniczył w warsztatach pod kierownictwem R. J. Delekty z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej w Krakowie. 

Prowadził próby do koncertu w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, na którym dyrygował José Maria Florêncio. Dodatkowo miał możliwość pracowania m.in. z Orkiestrą Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie, Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku.

oprac. WG

 

Więcej z: Kultura i rozrywka