ŚWIĘTO WOLNOŚCI 2022 | Podpisanie apelu samorządowców i strony społecznej do rządzących

W środę, 31 sierpnia 2022 roku, od godz. 8.45 w w Europejskim Centrum Solidarności odbywały się obrady Okrągłego Stołu Samorządowego. Po spotkaniu podpisano apel do rządzących.
07:52
Napisy
2022-08-31
Produkcja:

Gdańskie Centrum Multimedialne

Kategoria: Puls miasta
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

Podsumowaniem obrad Okrągłego Stołu Samorządowego było wspólne stanowisko w sprawie wpływu drożyzny na sytuację materialną jednostek samorządowych oraz pracowników zakładów świadczących usługi publiczne i podpisanie apelu do rządzących.

Wśród postulatów znalazły się:
1. większy udział społeczności lokalnych w wypracowywanych przez nie dochodach. Wspólnie mówimy DOŚĆ okradaniu budżetów sołectw, gmin, powiatów, województw - mówimy DOŚĆ ubożeniu rodzin pracowników!
2. stały dialog rządu ze stroną samorządową i ze wszystkimi największymi centralami związkowymi, bo mamy świadomość coraz trudniejszej sytuacji płacowej i gospodarczej, a rzetelna, uczciwa rozmowa jest lepsza od protestów i paraliżu kraju!
3. wsparcie dla wspólnot lokalnych, bo mieszkańcy i pracownicy nie mogą ponosić konsekwencji szkodliwej polityki monetarnej rządu a samorządy nie mogą pozostać same z 300, 400, 500-procentowymi podwyżkami dla gminnych i miejskich przedsiębiorstw oraz instytucji dostarczających usługi Polkom i Polakom!
4. zwiększenie nakładów na publiczną edukację!
5. równe traktowanie mieszkańców miast i wsi, którzy ogrzewają swoje domy i mieszkania, nie tylko węglem!”

oprac. WG
 

Więcej z: Puls miasta