Przebudowa ulicy Kielnieńskiej w Osowej

Trwa gruntowna przebudowa ulicy Kielnieńskiej w dzielnicy Osowa. Za 64 mln zł zbudowana zostanie nie tylko nowa nawierzchnia, ale też wymienione podziemne instalacje. Odwiedziliśmy z kamerą plac budowy, żeby sprawdzić jak postępują prace. Finał inwestycji planowany jest na 2025 rok.
2:10
2023-09-06
Produkcja:

Gdańskie Centrum Multimedialne

Kategoria: Puls miasta
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Czas i koszt remontu ul. Kielnieńskiej

Prace na ul. Kielnieńskiej ruszyły w kwietniu tego roku. Wykonawcą jest konsorcjum firm Polimex Infrastruktura Sp. z o.o. i Polimex Mostostal S.A, a całość w imieniu Miasta prowadzi. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. Koszt prac to niecałe 64 mln zł. Koniec robót przewidziano w maju 2025 r.

Jakie potrzeby ma dzielnica Suchanino? Radni opowiedzieli o nich prezydent Gdańska

Przebudowa ul. Kielnieńskiej – co będzie zrobione?

Zgodnie z planami ulice, ale też tzw. ul. Nowa Koziorożca mają stać się niebawem wizytówkami dzielnicy Osowa. Jednym z celów tej inwestycji jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Ulica Kielnieńska zostanie przebudowana na odcinku od ul. Drawskiej do pętli autobusowej przy obwodnicy Trójmiasta. Wzdłuż niej zaprojektowano drogi rowerowe i chodniki, a także drogę serwisową, która będzie służyła jako dojazd do znajdujących się tam nieruchomości. Powstaną też dwa ronda, które mają polepszyć przepustowość dróg.

Podczas remontu w tej części dzielnicy liczyć się trzeba z utrudnieniami i zmianami w organizacji ruchu.

Zielony bulwar w dzielnicy w Osowej

W ramach inwestycji powstać ma też około mierzący 500 metrów odcinek ul. Nowej Koziorożca. Ma się ona stać zielonym bulwarem w dzielnicy. Pojawią się nowe nasadzenia drzew, posadzone kwiaty i krzewy, łąki kwietne oraz ogrody deszczowe. Wzdłuż tej ulicy wybudowany zostanie chodnik, a także ciąg pieszy z dopuszczonym ruchem rowerowym. Przebudowa obejmie też znajdujące się pod ziemią instalacje gazowa i sanitarna a także deszczowa, dzięki czemu uregulowana zostanie w tym miejscu gospodarka wodno-deszczowa. Ulica zyska też oświetlenie.

 

Więcej z: Puls miasta