„Postcovidowy Profil Dzieci i Młodzieży” - rozmowa 2. Brak higieny cyfrowej = ryzyko uzależnienia behawioralnego

Pandemia koronawirusa trwa, jej negatywny wpływ dotyka każdego z nas. Z jakimi zagrożeniami zmagają lub mogą się zmagać dzieci i młodzież? O tym w cyklu rozmów online „Postcovidowy Profil Dzieci i Młodzieży” z lekarzami i specjalistami. Temat drugiego spotkania: Brak higieny cyfrowej = ryzyko uzależnienia behawioralnego.
34:22
2021-03-10
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

„Postcovidowy Profil Dzieci i Młodzieży” to cykl czterech webinariów, spotkań online, podczas, których zaproszeni goście - lekarze i specjaliści - rozmawiają o konkretnych problemach dotyczących dzieci i młodzieży w trudnym czasie koronawirusa.

Organizatorem cyklu jest Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień.

Emisja drugiego spotkania z cyklu „Postcovidowy Profil Dzieci i Młodzieży” miała miejsce w środę, 10 marca na www.gdansk.pl.


TEMAT: Brak higieny cyfrowej = ryzyko uzależnienia behawioralnego

Rozmówcy:

dr Maciej Dębski - prezes Fundacji „Dbam o Mój Zasięg”, doktor nauk społecznych. Socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych. Autor i współautor publikacji naukowych z zakresu problemów społecznych (bezdomność, przemoc w rodzinie, uzależnienia od substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne).

Małgorzata Kaźmierczak - psycholog i psychodietetyk. Pracuje w Gdańskim Ośrodku Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień oraz w programie „6-10-14 dla Zdrowia”. Promuje tworzenie zdrowej przestrzeni dla dzieci i młodzieży w domu oraz w szkole. W gabinecie oraz podczas warsztatów edukacyjnych edukuje, motywując i ucząc jak wprowadzać zdrowe nawyki w praktyce życia codziennego.

oprac. WG

 

Więcej z: Zdrowie i pomoc rodzinie