Nauka mówi: Przyszłość Układu Słonecznego

Gościem kolejnego odcinka z serii "Nauka Mówi" - rozmów Hevelianum z naukowcami i popularyzatorami nauki - był dr Nikodem Mrożek z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. Tematem spotkania była stabilność Układu Słonecznego i jego przyszłość.
27:18
2021-03-24
Kategoria: Edukacja
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

„Nauka Mówi” to comiesięczne rozmowy-wywiady z naukowcami, ekspertami i popularyzatorami nauki o jej wpływie na otaczającą nas rzeczywistość, o szansach i możliwościach, jakie kryją się w rozwoju nauki i techniki oraz o zagadnieniach ważnych społecznie. Cykl organizowany jest przez Hevelianum.

Gość odcinka "Przyszłość Układu Słonecznego" był:

Nikodem Mrożek, doktor matematyki, jest zawodowo związany z Uniwersytetem Gdańskim i Politechniką Gdańską. Od lat zajmuje się popularyzacją matematyki. Prowadził liczne zajęcia dla młodzieży w ramach programu „Zdolni z Pomorza” oraz spotkania matematyczne w wielu szkołach z Pomorza. Po pracy społecznik, działacz na rzecz praw człowieka oraz podróżnik, który z dziecięcą fascynacją wciąż odkrywa piękno tkwiące w różnorodności naszego świata.

Tematem rozmowy była stabilność Układu Słonecznego i jego przyszłości. Poruszone też zostały zagadnienia chaosu.

Premiera rozmowy z dr Nikodemem Mrożkiem w cyklu 'Nauka mówi" miała miejsce w środę, 24 marca 2021.

oprac. WG

 

 

 

Więcej z: Edukacja