Nauka mówi: Lem i Heweliusz w Kosmosie

Hevelianum zaprasza na spotkanie z cyklu „Nauka Mówi”. Dr inż. Tomasz Zawistowski opowiadał m.in. o tym co Lem i Heweliusz robią w Kosmosie oraz na co trzeba zwrócić szczególną uwagę budując satelity.
19:14
2021-01-20
Kategoria: Edukacja
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

„Nauka Mówi” to comiesięczne rozmowy-wywiady z naukowcami, ekspertami i popularyzatorami nauki o jej wpływie na otaczającą nas rzeczywistość, o szansach i możliwościach, jakie kryją się w rozwoju nauki i techniki oraz o zagadnieniach ważnych społecznie. Cykl organizowany jest przez Hevelianum.

Gościem pierwszego spotkania w 2021 roku zatytułowanego „Lem i Heweliusz w Kosmosie” był dr inż. Tomasz Zawistowski, który do 2017 roku pracował w Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, gdzie był odpowiedzialny m.in. za projekt umieszczenia na orbicie polskich satelitów naukowych, Lema i Heweliusza. Obecnie pracuje w Creotech Instruments w Piasecznie, polskiej firmie działającej w sektorze kosmicznym, gdzie prowadzi projekt budowy satelity obserwacyjnego Ziemi, który zostanie umieszczony na orbicie w 2023 roku i będzie dostarczał zdjęcia z rozdzielczością 1 metra. 

Premiera rozmowy z dr inż. Tomaszem Zawistowskim w cyklu 'Nauka mówi" miała miejsce w środę, 20 stycznia 2021.

oprac. WG

 

Więcej z: Edukacja