„Nauka Mówi”: Studenckie projekty kosmiczne

Jaki kierunek studiów wybrać, aby pracować w sektorze kosmicznym? Czy studenci mogą brać udział w misjach i eksperymentach naukowych? Jakie wyzwania i jakie możliwości przed nimi stoją? Gościem wrześniowego odcina cyklu "Nauka Mówi" był Szymon Krawczuk, absolwent studiów inżynierskich z zakresu inżynierii biomedycznej.
24:34
2021-09-29
Produkcja:

Hevelianum

Kategoria: Edukacja
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

„Nauka Mówi” to comiesięczne rozmowy-wywiady z naukowcami, ekspertami i popularyzatorami nauki o jej wpływie na otaczającą nas rzeczywistość, o szansach i możliwościach, jakie kryją się w rozwoju nauki i techniki oraz o zagadnieniach ważnych społecznie. Cykl organizowany jest przez Hevelianum.

Gościem wrześniowego odcinka cyklu "Nauka Mówi" był Szymon Krawczuk, absolwent studiów inżynierskich z zakresu inżynierii biomedycznej, podczas których zaraził się pasją do kosmosu. Jest współautorem dwóch studenckich projektów naukowych, które były realizowane we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną. Obecnie studiuje na międzynarodowym kierunku Engineering and Management of Space Systems. Szymon udziela się również w samorządzie studentów, zajmuje się kwestiami studenckiego ruchu naukowego oraz umiędzynarodowienia. Aktywnie działa w Radzie Studentów przy Prezesie Polskiej Agencji Kosmicznej. Pasjonują go zagadnienia inżynierii systemów oraz zarządzania kryzysowego. 

Szymon Krawczuk mówił m.in. o tym, jaki kierunek studiów wybrać, aby pracować w sektorze kosmicznym, czy studenci mogą brać udział w misjach i eksperymentach naukowych, jakie wyzwania i jakie możliwości stoją przed studentami. 

Premiera odcinka odbyła się 29 września 2021.

oprac. WG

 

 

Więcej z: Edukacja