Gdański Tydzień Demokracji: Koncert Weterana

W czwartek, 14 października, w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbył się Koncert Weterana "Powróćmy jak za dawnych lat... melodie lat 20. i 30.".
1:33:47
2021-10-14
Produkcja: Gdańskie Centrum Multimedialne
Kategoria: Kultura i rozrywka
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

Spotkanie i koncert dla weteranów II wojny światowej to już w Gdańsku tradycja. Po raz pierwszy zaproszenie do wspólnego spędzenia czasu wystosował prezydent Paweł Adamowicz w 2004 roku, przy okazji 65. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

W tym roku, obchody Dnia Weterana włączone zostały do programu Gdańskiego Tygodnia Demokracji. Spotkanie odbyło się w czwartek, 14 października 2021 r. w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności.

Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego Rzeczypospolitej Polskiej wojennych bohaterów, ich rodziny i bliskich powitała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

- Cieszę się, że wreszcie możemy się w takiej formule, na koncercie z okazji Dnia Weterana, spotkać - powiedziała Aleksandra Dulkiewicz. - Cieszę się, że są z nami wszyscy, którym bliskie są idee patriotyczne. Wszyscy, z którymi mamy okazję współpracować w ciągu całego roku przy różnych uroczystościach historycznych, patriotycznych. Dziękuję za państwa niezawodną obecność i duże zaangażowanie w te ważne wydarzenia, które tworzą kręgosłup, łączą nas z przeszłością, łączą nas z historią - można śmiało powiedzieć - są naszym kulturowym dziedzictwem.

Więcej o koncercie

 

Więcej z: Kultura i rozrywka