Afera Kryminalna 2020: rozmowa z pisarzem Tomaszem Białkowskim

Festiwal literatury Afera Kryminalna organizowany jest przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku. Jego 10. edycja ze względu na koronawirusa przeniosła się do sieci. W ramach wydarzenia odbywały się spotkania online z pisarzami. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Tomaszem Białkowskim.
58:26
2020-11-21
Kategoria: Kultura i rozrywka
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

Tomasz Białkowski (ur. 1969) - autor powieści psychologicznych i kryminalnych, opowiadań, sztuki teatralnej. Pierwszy tom trylogii kainickiej, czyli "Drzewo morwowe", został wydany w Niemczech i Czechach, gdzie stał się bestsellerem. Laureat kilku wyróżnień, m.in. Nagrody Ministra Kultury (zbiorowa), dwukrotnie Literackiej Nagrody Warmii i Mazur "Wawrzyn", Nagrody Prezydenta Olsztyna w dziedzinie literatury, Nagrody Marszałka Województwa, tytułu Najlepszego Kryminału Lata 2013 portalu Granice.pl. Pisarz to trzykrotny stypendysta Ministra Kultury i stypendysta Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Mieszka w Olsztynie.


- Pisanie jest depresyjne, bardzo stresujące i niewdzięczne, bo nie wiadomo, dokąd nas zaprowadzi - twierdzi Tomasz Białkowski.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy, którą poprowadziła Ryszarda Wojciechowska.

 

Więcej z: Kultura i rozrywka