Afera Kryminalna 2020: rozmowa z pisarzem Igorem Brejdygantem

Festiwal literatury Afera Kryminalna organizowany jest przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku. Jego 10. edycja ze względu na koronawirusa przeniosła się do sieci. W ramach wydarzenia odbywały się spotkania online z pisarzami. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Igorem Brejdygantem.
56:36
2020-11-22
Kategoria: Kultura i rozrywka
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

Igor Brejdygant (ur. 1971)  jest autorem scenariuszy filmów fabularnych: „Palimpsest” (reż. Konrad Niewolski), „Prosta historia o morderstwie” (reż. Arkadiusz Jakubik) oraz seriali: „Paradoks”, „Zbrodnia”, „Belle Epoque”, „Szadź”. Pracował, jako szef zespołu tworzącego scenariusz pierwszego polskiego serialu emitowanego przez Netfilix – „Ultraviolet”. Ma na koncie scenariusze i reżyserię teledysków, reklam oraz filmów do kampanii społecznych i serii dokumentalnej dla Canal+. Dużą popularność przyniosły mu powieści: „Paradoks”, „Szadź”, „Rysa” i „Układ”.  „Rysa”, stanowiąca połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym, została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru 2019. Książkę uhonorowano Nagrodą Specjalną im. Janiny Paradowskiej na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału 2019. Kontynuacją Rysy jest opublikowany w 2019 r. thriller polityczny – „Układ”.
 

Dlaczego Igor Brejdygant powinien pracować w ochronie? Czy jest perfekcjonistą? Co myśli o aktorach, którzy zagrali główne role w serialu "Szadź”?

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy, którą prowadził Marcin Dybuk.

 

Więcej z: Kultura i rozrywka