16 lat Polski w UE. Flaga wspólnoty na Górze Gradowej

Z okazji 16. rocznicy akcesji Polski do Unii Europejskiej na najwyższy gdański maszt na Górze Gradowej wciągnięta została flaga wspólnoty, Zobacz jak wyglądał moment podnoszenia flagi.
0:56
2020-05-01
Kategoria: Puls miasta
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

1 maja w 16. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej na Górze Gradowej na najwyższym 40-metrowym maszcie pojawiła się flaga wspólnoty. W ten sposób Gdańsk uczcił ten ważny moment. W poprzednich latach przy tej okazji odbywały się liczne imprezy plenerowe, jarmarki. Było tez wspólne śpiewani Ody do Radości, hymnu UE. Teraz z powodu epidemii Miasto zmuszone zostało do zrezygnowania z obchodów na tak dużą skalę.

Natomiast 2 maja z okazji Dnia Flagi Biało-Czerwonej na ten sam maszt wciągnięta zostanie polska flaga nardowa. O godzinie 12.05 z Ratusza Głównego Miasta popłyną dźwięki Carillonu i będzie można ich posłuchać… zostając w domu. Koncert będzie transmitowany na profilu FB gdańskich carillonów: www.facebook.com/carillony oraz na portalu gdansk.pl. W repertuarze znajdzie się Mazurek Dąbrowskiego i inne pieśni patriotyczne. Podczas koncertu, Monice Kazimierczak, gdańskiej carillonistce towarzyszyć będą trębacze z zespołu Tubicinatores Gedanenses - Paweł Hulisz oraz Emil Miszk.

Więcej z kategorii: Puls miasta