Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zwycięzcy w konkursie MÓJ GDAŃSK 2030 wyłonieni!

Spośród niemal 600 prac plastycznych, grafik komputerowych oraz prac multimedialnych, Jury konkursowe wytypowało autorów najciekawszych prac zgłoszonych w konkursie MÓJ GDAŃSK 2030. Zakończyło się również głosowanie internetowe na najlepsze, zdaniem internautów, prace!

A
A

Spośród niemal 600 prac plastycznych, grafik komputerowych oraz prac multimedialnych, Jury konkursowe wytypowało autorów najciekawszych prac zgłoszonych w konkursie MÓJ GDAŃSK 2030. Zakończyło się również głosowanie internetowe na najlepsze, zdaniem internautów, prace!

Uczniowie gdańskich szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych mogli składać swoje prace prezentujące wizję Gdańska w 2030 roku, w terminie od 3 marca do 14 kwietnia 2014 r.

Celem konkursu było rozwijanie pomysłowości i ekspresji artystycznej, rozbudzenie w młodych gdańszczanach identyfikacji ze swoim miastem, uświadomienie jak istotne jest aktywne uczestnictwo w życiu wspólnoty lokalnej. Organizatorem konkursu jest Pałac Młodzieży w Gdańsku.

Laureaci konkursu zostali wyłonieni podczas obrad Jury Konkursowego.

Ocena prac plastycznych nadesłanych w Konkursie Plastycznym miała miejsce w dniu 5 maja 2014 roku, w siedzibie Pałacu Młodzieży w Gdańsku. Prace oceniano w trzech kategoriach wiekowych:

  • Szkoły Podstawowe, klasy 0 - III - 280 prac
  • Szkoły Podstawowe, klasy IV - VI - 150 prac
  • Szkoły Gimnazjalne - 43 prace

Jury w składzie:

  1. Piotr Kowalczuk – p.o. Dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku,
  2. Katarzyna Drozd - Wiśniewska - p.o. Z-cy Dyrektora Wydziału Polityki Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Gdańsku,
  3. Maria Pawłowska - Dyrektor Pałacu Młodzieży w Gdańsku,
  4. Małgorzata Strożek - plastyk, nauczyciel Pałacu Młodzieży w Gdańsku,
  5. Anna Rutkowska - plastyk, nauczyciel Pałacu Młodzieży w Gdańsku,
  6. Sabina Szymonowicz - plastyk, nauczyciel Pałacu Młodzieży w Gdańsku,

oceniając prace brało pod uwagę: indywidualne, oryginalne potraktowanie tematu, bogaty i różnorodny warsztat pracy oraz estetykę wykonania.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria wiekowa: Szkoły Podstawowe - klasy 0 - III

Nagrody:

- Lena Wróblewska, Szkoła Podstawowa Nr 79, kl. Ic

- Julia Okuniewska, Szkoła Podstawowa Nr 83, kl. Ia

- Piotr Szydłowski, Podstawowa Szkoła Społeczna „Niedźwiednik”, kl. Ia

Wyróżnienia:

- Zofia Tyszko, Szkoła Podstawowa Nr 79, kl. Ia

- Kamil Ellwardt, Szkoła Podstawowa Nr 79, kl. IIc

- Zosia Nieznalska, Szkoła Podstawowa Nr 50, kl. 0a

- Kinga Szymczak, Szkoła Podstawowa Nr 77, kl. IIIb

- Marek Mioduszewski, Szkoła Podstawowa Nr 14, kl. Ia

- Gabrysia Orłowska, Szkoła Podstawowa Nr 80, kl. IId

- Justyna Fruczek, Szkoła Podstawowa Nr 48, kl. IIIa

- Aleksander Dąbek, Szkoła Podstawowa Nr 83, kl. Ib

- Cristian Corrado, Szkoła Podstawowa Nr 8, kl. IIIc

- Jan Wojciechowski, Przedszkole Nr 41, kl. 0

Kategoria wiekowa: Szkoły Podstawowe - klasy IV - VI

Nagrody:

- Jakub Kasprzak, Szkoła Podstawowa Nr 83, kl. V

- Zofia Błaszkowska, Szkoła Podstawowa Nr 29, kl. IV

Wyróżnienia:

- Małgorzata Klawon, Szkoła Podstawowa Nr 21, kl. IVa

- Iwona Czerwionka, Szkoła Podstawowa Nr 83, kl. VI

- Aneta Justyńska, Szkoła Podstawowa Nr 14, kl. Va

- Oliwia Makowiecka, Szkoła Podstawowa Nr 83, kl. Vb

- Aleksandra Szultka, Szkoła Podstawowa Nr 12, kl. IVi

- Maria Sierputowska, Szkoła Podstawowa Nr 46, kl. Vb

- Daniel Rzetelski, Zespół Specjalnego Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego
Nr 28, kl. V

Kategoria wiekowa: Szkoły Gimnazjalne

Nagrody:

- Celina Meller, Gimnazjum Nr 20, kl. IIIa

- Paulina Sokólska, Gimnazjum Nr 8, kl. IIc

Wyróżnienia:

- Kaja Stopieńska, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 7, kl. IIIh

- Natalia Hawrylik, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 7, kl. III

- Dawid Wiszniewski, Zespół Specjalnego Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego
Nr 28, kl. I

- Katarzyna Jankowska, Gimnazjum Nr 2, kl. IIa

- Daniel Juszczak, Gimnazjum Nr 10, kl. Ia

- Małgorzata Hoły, Gimnazjum Nr 12, kl. II

- Maria Kosińska, Gimnazjum Nr 3, kl. Id

 

Prace nadesłane w Konkursie Grafiki Komputerowej i Konkursie Multimedialnym zostały ocenione przez Jury w dniu 6 maja 2014 roku, w siedzibie Pałacu Młodzieży w Gdańsku. Prace oceniano w trzech kategoriach wiekowych:

  • Szkoły Podstawowe, klasy 0 - III - 7 prac
  • Szkoły Podstawowe, klasy IV - VI - 108 prac
  • Szkoły Gimnazjalne i Ponadgimnazjalne - 6 prac.

Jury w składzie:

  1. Tomasz Nadolny - Doradca Prezydenta Miasta Gdańska,
  2. Tomasz Łuczyc-Wyhowski - Kierownik Referatu Multimedialnego, Kancelaria Prezydenta, Urząd Miejski w Gdańsku,
  3. Wioleta Duchowska - wicedyrektor Pałacu Młodzieży w Gdańsku,
  4. Małgorzata Krakowiak - plastyk, nauczyciel w Pałacu Młodzieży w Gdańsku,
  5. Wojciech Krakus  - nauczyciel informatyki w Pałacu Młodzieży w Gdańsku,

oceniając prace brało pod uwagę: indywidualne, oryginalne potraktowanie tematu, bogaty i różnorodny warsztat pracy oraz estetykę wykonania.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria wiekowa: Szkoły Podstawowe - klasy 0 - III

Nagroda:

- Kacper Sowiński, klasa IIIb, Szkoła Podstawowa nr 80

Wyróżnienie:

- Klara Kowalska, klasa IIb, Szkoła Podstawowa nr 48

Kategoria wiekowa: Szkoły Podstawowe - klasy IV - VI

Nagrody:

- Olga Kwiatek, klasa V, Szkoła Podstawowa nr 83

- Grzegorz Rogoziński, klasa VIb, Zespół Kształcenia Podstawowego
i Gimnazjalnego nr 4, Szkoła Podstawowa nr 1

Wyróżnienia:

- Dominika Banasik, klasa IVa, Zespół Kształcenia Podstawowego
i Gimnazjalnego nr 4

- Magdalena Krzyżanowska, klasa Vb,  Szkoła Podstawowa nr 55

- Zuzanna Żochowska, klasa Vc, Szkoła Podstawowa nr 12

- Krystyna Perkowska, klasa VIb, Szkoła Podstawowa nr 55

Kategoria wiekowa: Szkoły Gimnazjalne i Ponadgimnazjalne

Nagrody:

- Tomasz Szreder, klasa IIIc, Gimnazjum nr 18

- Michał Krygielski, klasa IIi, Gimnazjum nr 3

Wyróżnienie:

- Robert Okuła, klasa Id, III Liceum Ogólnokształcące

 

Internauci mogli oddawać głosy na, ich zdaniem, najlepsze prace w głosowaniu internetowym. Galeria prac konkursowych była dostępna w dniach 28 kwietnia – 11 maja 2014 roku na stronie www.gdansk.pl/strategia.

Poniżej wymienieni autorzy prac, które zgromadziły największą liczbę głosów w każdej kategorii wiekowej otrzymają NAGRODY PUBLICZNOŚCI:

Konkurs Plastyczny:

Kategoria wiekowa: Szkoły Podstawowe - klasy 0 – III

- Hubert Głowacki, SP nr 1, klasa I – z liczbą głosów: 125.

Kategoria wiekowa: Szkoły Podstawowe - klasy IV – VI

- Natalia Braun, SP nr 8, klasa V – z liczbą głosów: 95.

Kategoria wiekowa: Szkoły Gimnazjalne 

- Maria Kosińska, Gimnazjum nr 3, klasa I – z liczbą głosów: 77.

 

Konkurs Grafiki Komputerowej i Multimediów:

Kategoria wiekowa: Szkoły Podstawowe - klasy 0 – III

- Piotr Kujawski, SP nr 48, klasa III – z liczbą głosów: 90.

Kategoria wiekowa: Szkoły Podstawowe - klasy IV – VI

- Kamil Trzcinka, SP nr 8, klasa VI – z liczbą głosów: 75.

Kategoria wiekowa: Szkoły Gimnazjalne i Ponadgimnazjalne

- Michał Krygielski, Gimnazjum nr nr 3, klasa I – z liczbą głosów: 99.

Wszystkim laureatom gratulujemy!

Gala rozdania nagród odbędzie się we wtorek 20 maja b.r., o godzinie 12:00, w siedzibie Rady Miasta Gdańska.

Po ceremonii rozdania nagród, otwarta zostanie wystawa prac uhonorowanych nagrodami i wyróżnieniami.

 

Organizatorzy kierują szczególne podziękowania dla fundatorów nagród i upominków.

A są nimi:

centrum hewelianum
centrum hewelianum
dasda
zoo
zoo
asdfsf
lechia gdańsk 2
lechia gdańsk 2
dwd
pge 2
pge 2
rghr

fundacja gdańska
fundacja gdańska
XD

teatr miniatura
teatr miniatura
fsfs

Konkurs objęty jest patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Gdańska.

Galeria zwycięskich prac w konkursie MÓJ GDAŃSK 2030

Spośród niemal 600 prac plastycznych, grafik komputerowych oraz prac multimedialnych, Jury konkursowe wytypowało autorów najciekawszych prac zgłoszonych w konkursie MÓJ GDAŃSK 2030. Uczniowie gdańskich szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych mogli składać swoje prace prezentujące wizję Gdańska w 2030 roku, w terminie od 3 marca do 14 kwietnia 2014 r.

Prace nagrodzone i wyróżnione oraz prace, które zdobyły największą liczbę głosów w głosowaniu internetowym, obejrzeć można poniżej: