PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Odkopane z Zaspy. Warsztaty gdańskich wspomnień

Odkopane z Zaspy. Warsztaty gdańskich wspomnień
Fundacja Generacja i Filia nr 6 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej zapraszają na "Odkopane z Zaspy. Warsztaty gdańskich wspomnień" - cykl spotkań literackich dla seniorów (60+), na których wspólnie zbierzemy Państwa wspomnienia związane z tą dzielnicą, spiszemy je i opublikujemy w internecie.

Fundacja Generacja i Filia nr 6 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej zapraszają na "Odkopane z Zaspy. Warsztaty gdańskich wspomnień" -        cykl spotkań literackich dla seniorów (60+), na których wspólnie zbierzemy Państwa wspomnienia związane z tą dzielnicą, spiszemy je i opublikujemy w internecie.         

Warsztaty prowadzone będą w godzinach 16:00 - 18:00 w siedzibie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej - Filii nr 6 (ul. Pilotów 3). 

10.04 - Barbara Piórkowska, warsztat literacki

24.04 - Barbara Piórkowska, warsztat literacki

08.05 - Jarosław Wasielewski, spacer po Zaspie z wykładem

15.05 - Barbara Piórkowska, warsztat literacki

22.05 - Ewa Baniecka, korekta i redakcja tekstu

07.06 - oficjalne zakończenie projektu 

Barbara Piórkowska – poetka, pisarka, autorka „Szklanki na pająki” - opowieści o Gdańsku z perspektywy kobiety urodzonej w latach 70., z korzeniami rodzinnymi na Ukrainie. Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury „Splendor Gedanensis” za rok 2010. Laureatka nagrody gdańskich bibliotekarzy „Pro Libro Legendo” za rok 2010. W Pałacu Młodzieży w Gdańsku prowadzi Pracownię Kreacji Literackich i Blogów. 

Jarosław Wasielewski – przez kilka lat wraz z Janem Danilukiem rozwijał popularno-naukową stronę internetową, poświęconą historii Dolnego Wrzeszcza o nazwie Projekt 'Dolny Wrzeszcz' (obecnie dolnywrzeszcz.pl). W międzyczasie popełnił kilka artykułów na ten temat do czasopisma 30 dni oraz jakieś 20 haseł do Encyklopedii Gdańska, a wreszcie – z tym samym Janem Danilukiem – książkę pt. Dolny Wrzeszcz i Zaspa, która ukazała się w lipcu 2012 roku i została niezwykle entuzjastycznie przyjęta.  Bloger – http://www.zwrzeszcza.pl/

Ewa Baniecka –  wykładowczyni Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej, recenzentka czasopisma branżowego „Magazyn Literacki Książki”. Obecnie współpracuje jako redaktorka z Wydawnictwem Uniwersytetu Gdańskiego oraz Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. Jest członkinią Stowarzyszenia KomuKulturka, a także działającego na rzecz równości Stowarzyszenia WAGA. 

Zapisy - do 31 marca:

osobiście w bibliotece (ul. Pilotów 3) lub telefonicznie: 058 556-57-02 i mailowo:
filia_6@wbpg.org.pl.

 Więcej informacji: http://odkopanezzaspy.blogspot.com/

1
1
js