PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Akademia Seniora Swissmed – startujemy II sezon

Akademia Seniora Swissmed – startujemy II sezon

Akademia Seniora Swissmed - sezon 2015/2016

Rozpoczynamy nowy sezon 2015/2016 Akademii Seniora Swissmed. Podczas całorocznego projektu będziemy spotykać się z Seniorami, którym proponujemy tematy z zakresu medycyny, rehabilitacji, edukacji i profilaktyki zdrowotnej, oraz psychologii, fizjologii i zagadnień społecznych.

Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed przy ul. Wileńskiej 44, od 2014 roku realizuje spotkania dla Seniorów z całego Pomorza. W ciągu roku przygotowaliśmy m.in. ponad 50 wykładów, konferencji i spotkań o charakterze teoretyczno-praktycznym, podczas których poruszaliśmy aspekty z zakresu medycyny, psychologii, fizjologii, profilaktyki i edukacji zdrowotnej. Omawialiśmy zagadnienia związane z opieką nad osobą niesamodzielną. Nasi specjaliści rozwiązywali wszelkie wątpliwości i podpowiadali, gdzie szukać pomocy w sytuacjach, w których sobie nie radzimy.

Wykłady, które proponujemy od nowego sezonu 2015/2016 mają charakter otwarty. Skierowane są zarówno do osób starszych, a także do opiekunów i ich rodzin. Podczas spotkania prezentujemy aktualną wiedzę z zakresu medycyny, profilaktyki i edukacji zdrowotnej. Podczas wykładu jest czas na dyskusję, pytania i rozmowy indywidualne po wykładzie.

Proponowane zajęcia prowadzone są przez Zespół Specjalistów z Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed. Odbywać się będą raz w tygodniu w każdy czwartek od godz.11. Spotkania potrwają ok. 2 godzin. Wśród zagadnień poruszanych w tym roku będą m.in. tematy dotyczące: zmian zwyrodnieniowych stawów, nietrzymania moczu, choroby serca, nadciśnienia, starzenia się, mikroflory bakteryjnej jelit, zespołu jelita drażliwego, depresji, zaburzeń pamięci u osób w wieku podeszłym (choroba Alzheimera), choroby tarczycy, suplementów diety i zaburzeń snu.

W najbliższy czwartek 1 października o godz. 11 zapraszamy na wykład pt.: „Odrębności farmakologii i farmakoterapii u seniorów”.

Jak leczyć, żeby nie pogorszyć? Spotkanie poprowadzi dr Dagmara Wiewiórkowska-Garczewska z Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed.

Przy Centrum Aktywnego Seniora Swissmed działa „Klub Inicjatyw Seniora”. W ramach funkcjonowania Klubu Inicjatyw Seniora, działającego przy Centrum Aktywnego Seniora, członkowie klubu będą mogli bezpłatnie skorzystać: raz w miesiącu z badań pomiaru ciśnienia, raz na trzy miesiące z badań poziomu cukru oraz oznaczenia wskaźnika masy ciała BMI (Body Mass Index), a także okresowo w ciągu roku z dwóch badań: poziomu cholesterolu, dwóch badań poziomu kreatyniny oraz interpretacji wyników przez lekarza.

Klub Inicjatyw Seniora został utworzony w celu integracji i aktywizacji społecznej oraz zaspokajania potrzeb kulturalnych środowiska osób starszych. Działa w strukturze Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów przy ul. Wileńskiej 44 w Gdańsku.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:

pod numerem tel.: 58 524 15 04

www.klubinicjatywseniora.blogspot.com