PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wyjątkowy Dzień Dziecka w Centrum Hewelianum

Wyjątkowy Dzień Dziecka w Centrum Hewelianum
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Czy osoby niewidome mogą poznać Układ Słoneczny i podziwiać panoramę Gdańska? Już w najbliższą sobotę Centrum Hewelianum udowodni, że nie jest to problem.

7 czerwca w godz. 11.00-14.00 dzieci z Polskiego Związku Niewidomych będą miały okazję spędzić niesamowity Dzień Dziecka na Górze Gradowej w Gdańsku.

Z tej okazji edukatorzy Centrum Hewelianum przygotowali warsztaty interaktywne pod tytułem „Układ Słoneczny na wyciągnięcie ręki”. Uczestnicy zajęć udadzą się w podróż po Układzie Słonecznym, gdzie na własnych nogach poczują odległości poszczególnych planet od Słońca! Będzie można również zobaczyć jakie rozmiary miałyby planety, gdyby Słońce było wielkości mandarynki. 

Kolejną atrakcją przygotowaną na ten dzień będzie zwiedzanie interaktywnych i multimedialnych wystaw. „Łamigłówka” zabierze dzieci w świat cyfr, proporcji i brył, które poznać będzie można poprzez dotyk. Ten niecodzienny kontakt z królową nauk - matematyką, to wyjątkowa i oryginalna propozycją na spotkanie z nauką. Z kolei zwiedzanie wystawy „Hewelianum bez barier” przeniesie uczestników wehikułem czasu w dawne dzieje Góry Gradowej. Historię tego miejsca oraz miasta Gdańska będzie można poznać za sprawą filmów posiadających ścieżkę dźwiękową, będącą jednocześnie ich audiodeskrypcją. Natomiast cały teren Góry Gradowej i najbardziej charakterystyczne widoki odkrywać można dzięki dotykowym makietom z brązu, opisanym alfabetem Braill’a, podobnie jak oblicze Jana Heweliusza - patrona Centrum Hewelianum.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

To będzie wyjątkowy Dzień Dziecka.

Monika Grochulska