PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

We wrześniu w Pelplinie królować będzie muzyka Gospel. Zaproszenie na warsztaty dla osób z niepełnosprawnością.

We wrześniu w Pelplinie królować będzie muzyka Gospel. Zaproszenie na warsztaty dla osób z niepełnosprawnością.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Caritas Diecezji Pelplińskiej zaprasza osoby z niepełnosprawnością do udziału w Warsztatach Muzyki Gospel, które odbędą się w dniach 22-25 września 2016r. w Pelplinie.

ROZWIJAJ SIĘ MUZYCZNIE I KONCERTUJ Z NAJLEPSZYMI to warsztaty wokalno-instrumentalne, które poprowadzi Piotr Pawlicki, znany w Polsce i na świecie wybitny kompozytor i dyrygent. Piotr Pawlicki występował z chórem gospel m.in. w programie Mam Talent. O oprawę muzyczną zadbają muzycy współpracujący z gwiazdami polskiej muzyki rozrywkowej. Do zajęć dołączą najlepsi w Polsce muzycy sesyjni, którzy wzbogaca przedsięwzięcie instrumentalnie. Zajęcia odbywać się będą w Pelplinie w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury oraz w salach na terenie Collegium Marianum.
W ramach warsztatu wokalnego uczestnicy doskonalić będą umiejętności wokalne, pozwalające pracować nad prawidłową emisją głosu. Bazą do tych ćwiczeń będzie nauka kilku utworów, które zostaną wykonane m.in. na koncercie finalizującym warsztaty. Uczestnicy doskonalić będą naukę śpiewania chóralnego z podziałem na głosy. Podział ten będzie oparty na specyficznej, niezwykle efektownej harmonii stosowanej przy budowaniu utworów na chóry gospel.

Zgłoszenia należy przesyłać do piątku 16 września br. na adres mailowy: mwieczorkowski@caritas.pl

W zgłoszeniu należy podać:

  1. Imię i nazwisko
  2. Dane kontaktowe: telefon, adres e-mail, adres zamieszkania, przynależność do placówki kulturalnej, oświatowej lub rehabilitacyjno-rewalidacyjnej
  3. Dokonania artystyczne - portfolio artystyczne ( materiały prasowe, zdjęcia, próbki wokalne, dvd itp. będą dodatkowo punktowane ).

Pierwszeństwo uczestnictwa mają mieszkańcy woj. pomorskiego.

Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach hotelowych Collegium Marianum, organizatorzy zapewniają również wyżywienie.

Koncert finałowy odbędzie się 24 września br. w Starogardzie Gdańskim podczas uroczystej Gali 25-lecia Caritas Diecezji Pelplińskiej oraz 25 września br. w Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim.

Koncerty finałowe poprowadzą aktorzy Dominika Figurska i Michał Chorosiński.

Więcej informacji TUTAJ

Program warsztatów (403.52 KB)