PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

OTWÓRZ DRZWI-NIE JESTEŚ SAM

OTWÓRZ DRZWI-NIE JESTEŚ SAM
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Koło w Gdańsku zaprasza do udziału w projekcie „Pomagamy osobom niepełnosprawnym w dążeniu do samodzielności  – rehabilitacja społeczna.” 

Do udziału w projekcie zapraszamy członków PTSR Koło w Gdańsku, co ważne, posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności. Ale miło nam będzie powitać w naszej organizacji również osoby nowe, borykające się z tą chorobą - mówi Bożena Siuda, przewodnicząca gdańskiego Koła PTSR i koordynator projektu. 

W ramach projektu, osoby chore na SM, ich rodziny i opiekunowie będą mogli skorzystać z terapii rodziny oraz grupy wsparcia z elementami edukacji. Co istotne, jak podaje Bożena Siuda, wszystkie spotkania prowadzone będą w miejscu zamieszkania osób chorych, z wykorzystaniem metod terapeutycznych systemowej terapii rodzinnej przez wykwalifikowanego i od lat współpracującego z Kołem psychologa. Z myślą o opiekunach osób chorych na SM zaplanowano warsztaty umiejętności psychologicznych pn. „Cieszyć się sobą – dobre chwile z rodzicem czy opiekunem” i „Rola chorego na SM w rodzinie z problemem, komunikacja wspierająca”, które odbędą się Klubie Szafir w Gdańsku, ul. Kombatantów 4.

Projekt, który realizowany będzie do połowy grudnia br zakłada uaktywnienie 60 niepełnosprawnych mieszkańców Gdańska chorych na stwardnienie rozsiane m.in. poprzez spotkania integracyjna i wyjścia do Teatru i Centrum Edukacji Archeologicznej „BŁĘKITNY LEW”, udział w lokalnych imprezach kulturalnych. Punkt informacyjny PTSR udzieli porad wszystkim zainteresowanym nt. przysługujących uprawnień, dostępnych usług, sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy technicznej.

Więcej informacji na temat projektu uzyskają Państwo pod nr tel.: (+48) 514 143 866.

Projekt współfinansowany ze środków Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

SM plakat