Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Hewelianum bez barier

Hewelianum bez barier

A
A
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2014 r.Data publikacji: 11 kwietnia 2014 r.

Wystawa gdańskiego centrum nauki dedykowana osobom niepełnosprawnym.

Centrum Hewelianum zaprasza do nowego obiektu „Hewelianum bez barier”, na niezwykłe spotkanie z burzliwą historią Góry Gradowej.

Dzięki dotykowym makietom z brązu na wystawie można nie tylko łatwo poznać teren całego fortu, ale także obejrzeć wybrane obiekty i panoramy Gdańska.

W obiekcie znajduje się nie tylko makieta przedstawiająca stan współczesny makiety całego Fortu Góry Gradowej. Do niecodziennych atrakcji należy również spotkanie z duchem fortu oraz wyjątkowe, animowane filmy prezentujące historię i najbardziej znane obiekty Góry Gradowej.
„Hewelianum bez barier” pozwala odkrywać magiczne miejsce, jakim jest gdańska Góra Gradowa, na wiele sposobów, a osobom niepełnosprawnym - dzięki zmysłom wzroku, dotyku czy słuchu - pomaga „zobaczyć” to, co do tej pory pozostawało dla nich niedostępne. Jest to ekspozycja w pełni przystosowana dla osób niepełnosprawnych, odtwarzane tam filmy posiadają napisy oraz ścieżkę dźwiękową, która stanowi jednocześnie audiodeskrypcję, a wszystkie elementy wystawy są opisane alfabetem Braille’a.

„Hewelianum bez barier” znajduje się w Laboratorium Amunicjnym 3, przy głównym placu fortu - Majdanie.

Informacje o wystawie znajdą Państwo na stronie http://www.hewelianum.pl/index.php/wystawy,hewelianum_bez_barier