PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza do Teatralnego Pasjansa

Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza do Teatralnego Pasjansa
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Teatralny Pasjans baner

Teatralny Pasjans to projekt edukacyjny organizowany dla sprawdzenia, co stanie się, gdy ten sam tekst przygotują równocześnie trzy niezależne od siebie grupy. Każda z grup, wspólnie z ekspertem, pracować będzie nad jednym z tekstów: „Antygona” Sofoklesa, „Dziady cz. II” Adama Mickiewicza lub „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Na przeglądzie finałowym obok siebie staną wszystkie zespoły i jeden po drugi – uczniowie obok seniorów, osoby zdrowe i z niepełnosprawnościami – zaprezentują swe spektakle.  Efektem projektu będzie stworzenie przez każdą z grup 9 spektakli teatralnych. Jeden z trzech tekstów przydzielony będzie równocześnie grupie młodzieży, seniorów i osobom z niepełnosprawnościami.

Celem projektu jest pobudzenie aktywności twórczej oraz integracja osób z różnych miejscowości, grup społecznych i wiekowych.

W czasie projektu zorganizowane zostanie m.in. szkolenie liderów grup w Gdańsku oraz cykl warsztatów z wybranym reżyserem.

Aby wziąć udział w projekcie należy:

  1. umieścić do 30 czerwca 2015 roku na portalu internetowym YouTube lub Video filmik o długości nie przekraczającej 7 minut. Film musi przedstawiać pracę teatralną grupy na temat zawierający się w pojęciu: „integracja” (w różnych tego słowa znaczeniach i przejawach). Film może zostać wykonany dowolnym urządzeniem video, także aparatem lub telefonem komórkowym.
  2. lider grupy zgłasza grupę do 30 czerwca 2015 roku ( na obowiązującym formularzu ) na adres shakesploring@gmail.com.

Więcej informacji na temat Teatralnego Pasjansa oraz formularz zgłoszeniowy i regulamin projektu TUTAJ

Monika Grochulska
Urząd Miejski w Gdańsku/Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie

Teatralny Pasjans plakat