PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

25 maja - wybory do Parlamentu Europejskiego

25 maja - wybory do Parlamentu Europejskiego
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Już w niedzielę, 25 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Osoby niepełnosprawne mają takie samo prawo wyborcze, jak pozostali obywatele. Każda gmina na obowiązek przystosować do potrzeb osób niepełnosprawnych min. 30 proc. swoich lokali wyborczych - mówi Jarosław Duda, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych.

Samorząd powinien zapewnić im transport do lokalu wyborczego oraz możliwość zapoznania się z kartą wyborczą w alfabecie Braille’a. Osoby niepełnosprawne mogą także skorzystać z pomocy asystenta lub zagłosować listownie. Zamiar głosowania przy użyciu nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a należało zgłosić do dnia 05 maja, a 12 maja upłynął termin deklaracji głosowania w obwodzie wyborczym przez osobę niepełnosprawną 

W Gdańsku istnieje również możliwość dowozu osób niepełnosprawnych chcących wziąć udział w głosowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a mających problem z dotarciem do lokalu wyborczego. W tym celu, wszystkie zainteresowane osoby powinny w niedzielę w dniu 25 maja 2014 roku zadzwonić pod nr telefonu (58) 323 63 11, w godzinach od 7.00 do 19.00, podając swój dokładny adres.

Lista lokali wyborczych w Gdańsku przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych TUTAJ

 

Monika Grochulska