KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI

05.06.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Wyobraźnia w ruch, kredki i pędzle w dłoń! Ruszył konkurs plastyczny „BO dzieci zmieniają Gdańsk”. Mogą wziąć w nim udział dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Czekają atrakcyjne nagrody!

Zasady są bardzo proste. Wystarczy narysować, namalować, naszkicować lub wykleić dowolną techniką plastyczną Budżet Obywatelski. Mogą to być miejsca, które powstały dzięki projektom Budżetu Obywatelskiego np.: park, łąka kwietna, plac zabaw, boisko lub przedstawiać wymarzony dziecięcy projekt. Liczy się kreatywność i dobra zabawa!

Konkurs skierowany jest do dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: 5-10 lat oraz 11-14 lat.

CZEKAJĄ ATRAKCYJNE NAGRODY

Pierwsze zwycięskie miejsce z każdej kategorii wiekowej zostanie wyeksponowane w przestrzeni miejskiej na plakatach i citylightach promując Budżet Obywatelski.

Do wygrania również:

  • profesjonalny kurs rysunku/malarstwa dla dzieci
  • artystyczne zestawy do rysowania
  • bilety do Teatru Miniatura
  • gra planszowa
  • bluza gdańska
  • gadżety promocyjne

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?

Zdjęcie lub skan pracy plastycznej należy dostarczyć na adres mailowy: budzetobywatelski@gdansk.gda.pl lub osobiście do Urzędu Miejskiego w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12, 3 piętro, pok. 337.

Prace muszą być zatytułowane: Konkurs plastyczny „BO dzieci zmieniają Gdańsk” oraz dostarczone razem z formularzem zgłoszenia, który stanowi Załącznik nr 1  do Regulaminu Konkursu w terminie do 7 lipca.

JAK ZOSTANĄ WYŁONIONE PRACE?

Komisja Konkursowa wybierze prace o największej wartości artystycznej i emocjonalnej. Prace plastyczne poddane zostaną ocenie pod kątem zgodności z tematem, estetyki wykonania, wkładu własnego w pracę oraz innowacyjności i oryginalności.

W każdej kategorii wiekowej zostaną wyłonione po trzy zwycięskie prace. Organizator przewiduje również wyróżnienia. 

TERMIN ODDANIA PRAC: 7 lipca 2024 r.

Ogłoszenie zwycięzców konkursu nastąpi do 12 lipca br.

REGULAMIN KONKURSU

Zachęćmy nasze dzieci do udziału w konkursie i przybliżmy im ideę Budżetu Obywatelskiego. Dzieci i młodzież mogą aktywnie uczestniczyć w Budżecie Obywatelskim. Mogą zarówno zgłaszać propozycje projektów, dzieląc się swoimi pomysłami jak i głosować na pomysły innych mieszkańców. Angażując dzieci w Budżet Obywatelski, dajemy im do ręki narzędzie, dzięki któremu doświadczają poczucia sprawstwa, uczą się nowych umiejętności, zdobywając wiedzę na temat działań partycypacyjnych i społeczeństwa obywatelskiego.

BO dzieci zmieniają Gdańsk!

na żółtym tle napisy oraz zdjęcie dziecięcych rączek trzymających pędzle do malowania