Zmiany na ul. Starogardzkiej!

Na początku roku rozpocznie się kolejny etap prac związanych z budową nowego mostu nad Kanałem Raduni w ciągu ulicy Starogardzkiej. Zmieni się organizacja ruchu zarówno dla samochodów, autobusów jak i rowerzystów oraz pieszych. Zmiany obowiązywać będą do końca czerwca 2018 r.

Zmiany na ul. Starogardzkiej!
A
A
data publikacji: 20 grudnia 2017 r.

Od wtorku, 2 stycznia 2018 r. planowane jest wprowadzenie nowej organizacji ruchu polegającej na wyłączeniu z ruchu mostu przy ul. Starogardzkiej.

Ruch samochodów osobowych będzie odbywał się ulicą Nowiny, natomiast włączenie się do lub z Traktu Św. Wojciecha nastąpi na wysokości Parku Oruńskiego.

Ruch samochodów ciężarowych będzie wyglądał następująco:
- od strony Pruszcza Gdańskiego do Starogardu Gdańskiego ruch będzie skierowany na Obwodnicę Południową przez węzeł Lipce
- od strony centrum do Starogardu Gdańskiego ruch będzie poprowadzony ul. Podmiejską dalej ul. Małomiejską i ul. Świętokrzyską, aż do skrzyżowania z Niepołomicką, którą dojedzie się do ul. Starogardzkiej
- od strony Starogardu Gdańskiego ruch będzie skierowany z ul. Starogardzkiej na ul. Niepołomicką do skrzyżowania z ul. Świętokrzyską. Skręcając w prawo dojedziemy do ul. Małomiejskiej, a następnie ul. Podmiejską do Traktu Św. Wojciecha

Zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych
Ruch autobusów linii 189 odbywać się będzie ul. Nowiny. Na wysokości kładek dla pieszych nad Kanałem Raduni zostaną zlokalizowane tymczasowe przystanki dla pasażerów.

Dla pieszych uruchomiona zostanie tymczasowa kładka, która zlokalizowana będzie w pobliżu istniejącego mostu (100m bliżej centrum Gdańska).

Ruch rowerowy w czasie zamknięcia Mostu na Starogardzkiej od Strony Pruszcza Gdańskiego będzie obywał się drogą Trakt św. Wojciecha (przy Przedszkolu nr 24 ) oraz ulicą Nowiny. Powrót na drogę technologiczną umożliwi tymczasowa kładka nad Kanałem Raduni.

Zachowanie takiej organizacji ruchu planowane jest do końca czerwca 2018 r.

Prace przy budowie mostu prowadzi sopocka spółka Most, która wyceniła swoje prace na 5, 2 mln zł.

Za wszelkie niedogodności i utrudnienia związane z realizacją robót przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość oraz zachowanie szczególnej ostrożności!

Więcej informacji na temat realizacji zadania na stronie: http://www.drmg.gdansk.pl/readarticle.php?article_id=868

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora
Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora