PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Trzy dyskusje publiczne w tym tygodniu w Biurze Rozwoju Gdańska

Trzy dyskusje publiczne w tym tygodniu w Biurze Rozwoju Gdańska
Biuro Rozwoju Gdańska zaplanowało w tym tygodniu trzy dyskusje publiczne na temat projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Zostaną one omówione wraz z prognozami oddziaływania na środowisko.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Spotkania z mieszkańcami odbędą się w siedzibie BRG przy ul. Wały Piastowskie 24 (IV piętro Sala Konferencyjna) o godzinie 17:00. Jakie plany zostaną omówione?

14 grudnia - Brzeźno – wejścia na plażę nr 50, 49, 48, 47 i 46 przy ul. Brzeźnieńskiej
Celem sporządzenia planu jest weryfikacja zapisów planu obowiązującego, a w szczególności umożliwienie realizacji nowej zabudowy – trzech obiektów zaplecza plażowego zlokalizowanych przy wejściach nr 50, 48 i 46. Nowe budynki, o powierzchni zabudowy nieprzekraczającej 35m2 mieścić miałyby przede wszystkim toalety ogólnodostępne przystosowane także dla potrzeb osób niepełnosprawnych, natryski i przebieralnie.

15 grudnia - Wrzeszcz Górny rejon ul. Wileńskiej i planowanej ul. Nowej Politechnicznej
Projekt planu został wyłożony do publicznego wglądu po raz drugi z powodu uwzględnienia kilku uwag przez Prezydenta Miasta Gdańska. Głównym celem sporządzenia planu miejscowego jest umożliwienie realizacji Głównego Punktu Zasilania Politechnika a tym samym spełnienie wniosku ENERGA Operator by zapewnić warunki przyłączenia do sieci Politechniki Gdańskiej, Akademii Medycznej (Centrum Medycyny Nieinwazyjnej) i Szpitala Swissmed. Nowy plan zapewnieni prawidłowe funkcjonowanie, rozwój oraz bezpieczeństwo energetyczne sąsiedztwa. Zweryfikowany został również układ komunikacyjny w granicach opracowania planu w powiązaniu z zewnętrznym układem drogowym oraz na nowo zdefiniowano sposób zagospodarowania terenu, który jest mało zainwestowany, a posiada potencjał i walory rozwojowe.

15 grudnia - Kokoszki Mieszkaniowe rejon ulic Egiertowskiej i Nowej Inżynierskiej
Celem sporządzenia planu jest dopuszczenie bardziej zwartej zabudowy bliźniaczej oraz wielorodzinnej w pierzejach zabudowy projektowanej ulicy zbiorczej. Parametry zabudowy zostaną nieznacznie podwyższone, w tym intensywność zabudowy. Ponadto w planie określono zasady dostępności drogowej z projektowanej ulicy zbiorczej tzw. Nowej Inżynierskiej.

Z projektami planów w czasie wyłożenia można zapoznać się w siedzibie BRG. Do wglądu udostępnione są również prognozy oddziaływania na środowisko, opinie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku. Natomiast projektanci udzielają wszelkich informacji między godziną 9:00 a 15:00. Warto zaznaczyć, że równolegle, wszystkie informacje dotyczące projektów planów, dostępne są również na stronie www.brg.gda.pl.

Zgłaszanie uwag – do 16 stycznia
Każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, lub w strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko, może wnieść swoje uwagi. Należy je złożyć na piśmie do Prezydenta Miasta Gdańska z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej wraz z adresem oraz oznaczeniem nieruchomości, której uwaga dotyczy. Ostateczny termin składania uwag mija 16 stycznia 2017 r. Uwagi i wnioski złożone po upływie tego terminu pozostaną bez rozpatrzenia.

Uwagi dotyczące projektu planu należy kierować na adres Biura Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk lub w postaci elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym, weryfikowanym przy pomocy ważnego, kwalifikowanego certyfikatu na adres mailowy: brg@brg.gda.pl

Uwagi dotyczące prognozy oddziaływania na środowisko należy składać na adres Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk, ustnie do protokołu, za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres mailowy brg@brg.gda.pl

21 dni na rozpatrzenie uwag
Uwagi do projektu planu oraz wnioski i uwagi w postępowaniu w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko są rozpatrywane przez Prezydenta Miasta Gdańska w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania. Rozpatrzenie uwag zostanie opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Biura Rozwoju Gdańska na stronie internetowej http://bip.brg.gda.pl

Agnieszka SiedleckaBiuro Rozwoju Gdańska
Agnieszka Siedlecka - najnowsze
Agnieszka SiedleckaBiuro Rozwoju Gdańska
Agnieszka Siedlecka - najnowsze