Rodzicu, odpowiedz na pytania – pomóż rozwijać gdańską edukację

Po raz drugi rodzice młodych gdańszczan mogą wyrazić swoją opinię na temat edukacji i wziąć udział w ankiecie, która do rodziców trafiła za pośrednictwem Gdańskiej Platformy Edukacyjnej. Do końca tygodnia można wypełniać ankietę. W zeszłorocznym badaniu udział wzięło blisko 1,5 tys. rodziców.

Rodzicu, odpowiedz na pytania – pomóż rozwijać gdańską edukację
A
A
data publikacji: 19 czerwca 2017 r.

Rodzice uczniów wszystkich szczebli edukacji szkolnej mogą wziąć udział w badaniach, których wyniki pomogą podnosić jakość i rozwijać gdańską edukację. W tym roku po raz drugi zbadana zostanie opinia rodziców dzieci uczęszczających do gdańskich szkół. Zarówno tych prowadzonych przez Miasto jak i nie samorządowych, na wszystkich etapach edukacji: w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Anonimowa ankieta realizowana jest on-line, rodzice mają do niej dostęp poprzez Gdańską Platformę Edukacyjną. Czas na wypełnienie ankiety mamy do 23 czerwca.
Rodzice i opiekunowie mają możliwość wyrażenia opinii na temat jakości kształcenia i opieki, warunków nauczania, oferty zajęć dodatkowych i dostępności opieki szkolnej w czasie ferii. W ankiecie pojawiają się również pytania dotyczące relacji z nauczycielami i dyrektorami oraz dostępności doradztwa edukacyjno-zawodowego oraz usług świadczonych przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne.

- Dziękujemy tym rodzicom, którzy w zeszłym roku wypełnili ankiety. Wasze głosy są dla nas bardzo cenne. Zachęcamy również w tym roku do zaangażowania się w rozwijanie gdańskiej edukacji. Dzięki waszym głosom, drodzy rodzice możemy rozwijać i ulepszać ofertę edukacyjną, tak, by gdańscy uczniowie otrzymali w szkole to co najlepsze– mówi Piotr Kowalczuk zastępca Prezydenta ds. Polityki Społecznej.

Zebrane dane prezentowane będą w ujęciu zbiorczym. Wyniki służyć będą przede wszystkim podnoszeniu jakości gdańskiej edukacji, precyzyjnemu planowaniu oraz rozwijaniu działań podejmowanych przez Miasto Gdańsk w zakresie szkolnictwa. Nie będą tworzone na jej podstawie rankingi szkół.
Ankieta jest częścią Programu Operacyjnego Edukacja, który służy wdrażaniu Strategii Rozwoju Miasta Gdańsk 2030 Plus. Istotnym elementem ewaluacji tego Programu będą opinie rodziców. Uwzględnienie ich w procesie ewaluacji jest kolejnym elementem partycypacji społecznej, która tak silnie zaistniała na etapie tworzenia Strategii i Programów Operacyjnych.

Ankieta dla rodziców dostępna jest pod linkiem http://edukacjarodzice2017.badanie.net/

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora
Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora