Muzeum otwiera Kuźnię Wodną na Noc Muzeów

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, w porozumieniu z Gdańskim Zarządem Nieruchomości Komunalnej, zaprasza do uczestnictwa w obchodach Europejskiej Nocy Muzeów w Kuźni Wodnej w Oliwie. Dla zwiedzających czekają atrakcje związane z kowalstwem, realizowane w wyznaczonych obszarach Kuźni, a na placu przed obiektem będzie możliwość uczestnictwa w fotograficznym projekcie artystycznym. Wydarzenie to rozpocznie się o 19.00 i potrwa do 1.00 w nocy. Wstęp jest bezpłatny.

Muzeum otwiera Kuźnię Wodną na Noc Muzeów
A
A
data publikacji: 17 maja 2017 r.

W trakcie wydarzenia będzie można zobaczyć pokazy mistrzów kowalskich i poczuć historyczną magię tego miejsca. Ze względu na stan techniczny budynku pozostałe atrakcje będą realizowane przed obiektem. Goście będą mogli zobaczyć wystawę plenerową poświęconą wodzie. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych "Fort" zaprezentuje pokaz uzbrojenia Wojska Polskiego z okresu II RP. Pierwsi goście będą mogli skosztować także ciepłej strawy. Ciekawostką będzie projekt fotograficzny profesora Leszka Krutulskiego z ASP w Gdańsku. Chętnym uczestnikom profesor zrobi zdjęcie połowy twarzy aparatem z 1936 roku. Za 10 lat zaś zaprosi uczestników do zrobienia zdjęcia drugiej połowy twarzy, w ten sposób udokumentuje upływający czas.

– Chcemy, aby to miejsce żyło i w przyszłości integrowało mieszkańców Oliwy oraz Gdańska i mistrzów ginącego obecnie fachu – kowali. Dlatego też ta Noc Muzeów będzie wyjątkowa. A, nawiązując do projektu profesora Krutulskiego, mam nadzieję, że wszystkich tegorocznych gości Kuźni, zobaczymy w tym samym miejscu za 10 lat – mówi Lech Trawicki z MHMG, organizator Nocy Muzeów w Kuźni Wodnej.

Szczegóły wydarzenia i cały program Nocy Muzeów znajduje się na stronie: www.mhmg.pl

Andrzej Gierszewski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Muzeum Historyczne Miasta Gdańska
więcej tekstów autora
Andrzej Gierszewski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Muzeum Historyczne Miasta Gdańska
więcej tekstów autora