PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Czerwcowe wyłożenie projektów planów w BRG

Czerwcowe wyłożenie projektów planów w BRG
Od 31 maja do 30 czerwca 2017 roku w Biurze Rozwoju Gdańska przy ul. Wały Piastowskie 24 do publicznego wglądu udostępniono dwa projekty miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego wraz z prognozami oddziaływania na środowisko. Po raz trzeci, projekty planów można obejrzeć także w formie animacji.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Z projektami planów w czasie wyłożenia można zapoznać się w siedzibie BRG, a animację obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=nzrzRV9gOnw&feature=youtu.be
Do wglądu udostępnione są również prognozy oddziaływania na środowisko, opinie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku. Natomiast projektanci udzielają wszelkich informacji od poniedziałku do piątku między godziną 9:00 a 15:00. Warto zaznaczyć, że wszystkie informacje dotyczące projektów planów dostępne są również na stronie www.brg.gda.pl oraz na bip.brg.gda.pl.

Terminy dyskusji publicznych
Wszystkie dyskusje publiczne dotyczące projektów planów odbywają się w siedzibie BRG o godzinie 17:00.
6 czerwca - Osowa rejon ulic Posejdona i Junony
20 czerwca - Chełm rejon skrzyżowania ulic Worcella i Cienistej

Czego dotyczą plany?
Osowa rejon ulic Posejdona i Junony
Projekt planu wyłożono do publicznego wglądu po raz drugi, ponieważ na rysunku wskazano zalecane lokalizacje zjazdów z ulicy Barniewickiej do terenów sąsiadujących. Plan został podjęty w celu przeznaczenia działki położonej przy ulicy Prometeusza na cele zieleni urządzonej, zgodnie z wnioskiem Rady Dzielnicy Osowa. Osiedle Osowa jest dynamicznie rozwijającą się jednostką z deficytem urządzonych terenów zielonych. Przedmiotowy teren, o pow. 2,5 tys. m2 (własność gminna), jest obecnie użytkowany jako skwer z placem zabaw oraz boiskami do gry w piłkę. Zmiana planu miejscowego z funkcji mieszkaniowo –usługowej na zieleń ogólnodostępną, odwzoruje stan faktyczny użytkowania terenu, zgodny z wnioskami oraz potrzebami mieszkańców. Ponadto zweryfikowano fragment układu drogowego - odcinek ulicy Junony ze skrzyżowaniem z ulicą Barniewicką.

Chełm rejon skrzyżowania ulic Worcella i Cienistej
Głównym celem sporządzenia planu jest podniesienie jakości istniejącej tkankiurbanistycznej zlokalizowanej w eksponowanej części dzielnicy Chełm, poprzezumożliwienie realizacji zabudowy mieszkaniowej tworzącej nową wartość architektoniczną.Zmiana  przeznaczenia  z  funkcji  usługowej  na  usługowo–mieszkaniową z  jednoczesnymustaleniem warunków zabudowy umożliwiających nawiązanie do sąsiedniegozainwestowania umożliwi realizację zabudowy zgodnej z charakterem miejscai z zamierzeniami Spółdzielni Mieszkaniowej Chełm.

Zgłaszanie uwag – do 14 lipca
Każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, lub w strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko, może wnieść swoje uwagi. Należy je złożyć na piśmie do Prezydenta Miasta Gdańska z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej wraz z adresem oraz oznaczeniem nieruchomości, której uwaga dotyczy. Ostateczny termin mija 14 lipca2017 r.

Uwagi dotyczące projektu planu należy kierować na adres: Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk lub w postaci elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym, weryfikowanym przy pomocy ważnego, kwalifikowanego certyfikatu na adres mailowy: brg@brg.gda.pl.

Uwagi dotyczące prognozy oddziaływania na środowisko należy składać na adres: Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk, ustnie do protokołu lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres mailowy brg@brg.gda.pl.

21 dni na rozpatrzenie uwag
Uwagi do projektu planu oraz wnioski i uwagi w postępowaniu w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko są rozpatrywane przez Prezydenta Miasta Gdańska w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania. Rozpatrzenie uwag zostanie opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Biura Rozwoju Gdańska na stronie internetowej http://bip.brg.gda.pl.

Agnieszka SiedleckaBiuro Rozwoju Gdańska
Agnieszka Siedlecka - najnowsze
Agnieszka SiedleckaBiuro Rozwoju Gdańska
Agnieszka Siedlecka - najnowsze