PORTAL MIASTA GDAŃSKA

BRG omówiło kolejny projekt planu

BRG omówiło kolejny projekt planu
18 października 2016 roku w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska odbyła się dyskusja publiczna na temat projektu planu Młode Miasto – Gazownia II w mieście Gdańsku (1186) wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Podczas spotkania, po krótkiej prezentacji projektu planu i podsumowania prognozy oddziaływania na środowisko, dokonanej przez arch. Marię Kowalską, przystąpiono do dyskusji. Profesor Piotr Lorens zainteresował się ustaleniami dla ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż bulwaru wraz z nabrzeżem Motławy, szczególnie w zakresie dopuszczenia obsługi komunikacyjnej dla zabudowy istniejącej przy ulicy Wiosny Ludów. Pozostała część dyskusji skupiła się na ustaleniach planistycznych dla terenu 004-M/U32 z istniejącą zabudową o zachowanych wartościach kulturowych, szczególnie na intensywności zabudowy oraz na zapisach wynikających z uwzględnienia części uwag, które wpłynęły po pierwszym wyłożeniu projektu planu do publicznego wglądu.

Projekt planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko był wyłożony do publicznego wglądu w sierpniu br. Wpłynęło wówczas 18 uwag złożonych w trzech pismach, które zostały częściowo uwzględnione. Do planu przystąpiono m.in. w celu zmiany zasad obsługi komunikacyjnej wynikającej z odmiennego od poprzednio prezentowanego podejścia do przeprawy ulicy Nowej Wałowej przez Motławę. Preferowane przejście tunelem pod Motławą wymusza zmianę obsługi komunikacyjnej terenów położonych na północny wschód od ulicy Nowej Wałowej, szczególnie w rejonie ulicy Stępkarskiej.
Protokół z dokładnym przebiegiem dyskusji publicznej oraz szczegóły projektu planu dostępne są na stronie Biura Rozwoju Gdańska.

Zgłaszanie uwag – do 16 listopada
Każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, lub w strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko, może wnieść swoje uwagi. Należy je złożyć na piśmie do Prezydenta Miasta Gdańska z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej wraz z adresem oraz oznaczeniem nieruchomości, której uwaga dotyczy. Ostateczny termin składania uwag mija 16 listopada 2016 r. Uwagi i wnioski złożone po upływie tego terminu pozostaną bez rozpatrzenia.
Uwagi dotyczące projektu planu należy kierować na adres Biura Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk lub w postaci elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym, weryfikowanym przy pomocy ważnego, kwalifikowanego certyfikatu na adres mailowy: brg@brg.gda.pl
Uwagi dotyczące prognozy oddziaływania na środowisko należy składać na adres Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk, ustnie do protokołu, za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres mailowy brg@brg.gda.pl

21 dni na rozpatrzenie uwag
Uwagi do projektu planu oraz wnioski i uwagi w postępowaniu w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko są rozpatrywane przez Prezydenta Miasta Gdańska w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania. Rozpatrzenie uwag zostanie opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Biura Rozwoju Gdańska na stronie internetowej http://bip.brg.gda.pl

Agnieszka SiedleckaBiuro Rozwoju Gdańska
Agnieszka Siedlecka - najnowsze
Agnieszka SiedleckaBiuro Rozwoju Gdańska
Agnieszka Siedlecka - najnowsze