19.5 ºC
67.1 ºF
zachmurzenie całkowite, opadów brak
Wydarzyło się
Triathlon Gdańsk
W niedzielę 19 lipca 2015 r. w Brzeźnie na czwartej edycji imprezy Triathlon Gdańsk wśród niemal pięciuset uczestników pojawiło się wielu dobrych zawodników z całej Polski, przede wszystkim z Gdańska, ale w zasadzie całe Trójmiasto miało bardzo silną obsadę. W osiąganiu dobrych wyników pomagała dobra pogoda.
 
Polska Ekstraklasa Żeglarska w ramach Orvaldi Nord Cup 2015
W miniony weekend na wodach Wisły Śmiałej, tuż przy nabrzeżach ośrodkach AZS COSA w Gdańsku Górkach Zachodnich rozegrana została III runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Bezapelacyjnym zwycięzcami zostali zawodnicy klubu MOS Iława z Karolem Górskim za sterem. Regaty odbyły się w ramach Orvaldi Nord Cup 2015.
 
Rodzinna strefa NIVEA w Gdańsku
Plażowicze, poza beztroską zabawą, mogli także wzbogacić swoją wiedzę o bezpiecznym opalaniu dzięki interaktywnemu video-stanowisku "Jak widzi Cię słońce" oraz konsultacjom dermatologicznym.
 
Turniej Dragons Arena
20 czerwca 2015 w Szkole Podstawowej nr. 27 w Gdańsku odbyła się trzecia, przedwakacyjna edycja turnieju Dragons Arena. W turnieju wystartowało 52 młodych zawodniczek i zawodników Kung Fu oraz Karate.
 
Streetball Challenge
47 drużyn zagrało w pierwszym turnieju Galeria Przymorze Streetball Challenge sezonu 2015.
 
Puchar Polski Psów Ratowniczych
Puchar Polski Psów Ratowniczych to nowe i zarazem nietypowe wydarzenie na gdańskich plażach. 13 czerwca 2015 r. przy molo w Brzeźnie rozegrane zostały zawody w konkurencjach ratowniczych. Ich bohaterami były psy, zarówno amatorzy, jak też szkolące się i profesjonaliści.
 
Mistrzostwa Gdańska w Petanque o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska
Sympatycy gry w "petankę", zwaną również boule, w weekend 13-14 czerwca mogli wziąć udział aż w dwóch turniejach – Mistrzostwach Gdańska o Puchar Prezydenta Miasta oraz Mistrzostwach Polski kobiet, mężczyzn oraz juniorów. Organizatorami imprez były: Miasto Gdańsk, Klub Gdańskie Boule oraz MOSiR w Gdańsku.
Ciekawe
Polecamy
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta ¤ Referat Multimedialny
ul. Nowe Ogrody 8/12 ¤ 80-803 Gdańsk