• Start
  • Wiadomości
  • Podziel się tym, co masz. Trwa zbiórka ubrań i środków czystości w ramach akcji Gdańsk Pomaga

Podziel się tym, co masz. Trwa zbiórka ubrań i środków czystości w ramach akcji Gdańsk Pomaga

Ubrania, artykuły higieniczne i chemiczne są przedmiotem zbiórki, która prowadzona jest w ramach akcji “Gdańsk Pomaga”. Osoby, które chciałyby wesprzeć potrzebujących, proszone są o dostarczenie rzeczy do punktu przy ul. Chlebnickiej 24/25. Zbiórka będzie prowadzona do końca grudnia 2020 roku.
11.03.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ubrania oraz artykuły i chemiczne można dostarczać do Centrum Gdańsk Pomaga - ul. Chlebnicka 24/25, od poniedziałku do piątku w godz. 10-18 oraz w weekendy, w godz. 10-14.
Ubrania oraz artykuły i chemiczne można dostarczać do Centrum Gdańsk Pomaga - ul. Chlebnicka 24/25, od poniedziałku do piątku w godz. 10-18 oraz w weekendy, w godz. 10-14. Zbiórka będzie prowadzona do końca grudnia 2020 roku
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

“Gdańsk dzieli się dobrem” to słowa śp. prezydenta Pawła Adamowicza i nazwa zbiórki charytatywnej zorganizowanej w ramach akcji “Gdańsk Pomaga”. Jej celem jest wsparcie osób, które w czasie pandemii nie radzą sobie z trudami codzienności. 

- Środki chemiczne, proszki do prania, mydło, płyny do mycia naczyń, są bardzo potrzebne w każdym gospodarstwie - mówi Monika Orchowska z Fundacji Gdańskiej. - To potrzeba nie tylko dla seniorów, ale wielu osób, które aktualnie są w kryzysie spowodowanym pandemią. 

Najpotrzebniejsze produkty, które zbierane są w ramach akcji to m.in.:

- mydła,

- szampony,

- płyny do kąpieli,

- pasty do zębów,

- szczoteczki do zębów,

- papier toaletowy,

- proszki do prania,

- płyny do mycia naczyń,

- płyny dezynfekujący,

- chusteczki higieniczne,

- antyperspiranty,

- ręczniki,

- gąbki,

- pampersy,

- podpaski

 
Idąc na zakupy i uzupełniając zapasy artykułów chemicznych i higienicznych, warto kupić kilka produktów więcej i wesprzeć tych, którzy w czasie pandemii potrzebują wsparcia
Idąc na zakupy i uzupełniając zapasy artykułów chemicznych i higienicznych, warto kupić kilka produktów więcej i wesprzeć tych, którzy w czasie pandemii potrzebują pomocy życzliwych ludzi
FB/Gdańsk Pomaga

 

Przejrzyj szafę i podziel się ubraniami

Koniec roku to dobry czas na generalne porządki, przejrzenie szaf i oddanie ubrań, które przestały służyć. Przedmiotem zbiórki jest odzież dziecięca, kobieca i męska. 

- Zbiórkę rozpoczęliśmy z myślą osobach bezdomnych, ale z czasem okazało się, że osób, które potrzebują takiego wsparcia, jest więcej - dodaje Monika Orchowska. - Preferujemy przynoszenie darów do naszej siedziby, ale możemy też je odebrać. Dzisiaj MiiMove, czyli partner, który wspiera nas swoimi pojazdami na potrzeby Gdańsk Pomaga, wyruszył w trasę między Gdynią a Gdańskiem i zebrał paczki od osób, które zadeklorwały pomoc, ale nie były w stanie dostarczyć ubrań do naszej siedziby. 

Jak i gdzie dostarczyć dary?

Zarówno ubrania, jak i środki czystości przyjmowane są w siedzibie Gdańsk Pomaga przy ul. Chlebnickiej 24/25, 7 dni w tygodniu:

  • poniedziałek - piątek, godz. 10-18
  • sobota - niedziela, godz. 10-13

Kto nie ma możliwości osobistego dostarczenia darów lub ma pytania odnośnie prowadzonych zbiórek,  proszony jest o kontakt telefoniczny 58 772 42 19 lub mailowy jastrzebska@wolontariatgdansk.pl

Zbiórka będzie prowadzona do końca grudnia 2020 roku.

Tysiąc obiadów dzięki hojności ludzi

Regionalne Centrum Wolontariatu uruchomiło na Facebook'u zbiórkę pieniędzy z której środki przeznaczone zostaną na zakup obiadów dla seniorów. W dwa tygodnie udało się zebrać 11 069 złotych. Kwota ta wystarczy na około tysiąc obiadów. Kto chciałby wesprzeć tę inicjatywę swoją cegiełką, powinien się pospieszyć. To ostatnie godziny trwania tej zbiórki (kończy się 30 listopada o północy). Przypomnijmy, że obiady dla seniorów, które rozdawane są w ramach akcji Gdańsk Pomaga, do końca roku finansuje Gdańska Fundacja Rozwoju Gospodarczego. 

- Dla nas każda złotówka jest na wagę złota, dzięki tej zbiórce mamy pewność, że nasze działania nie skończą się w grudniu, tylko będą mogły być realizowane dłużej - dodaje Monika Orchowska.  

 

Gdańsk Pomaga - poproś o wsparcie


Osoby, które ze względu na pandemię nie mogą wychodzić z domu, potrzebują pomocy, nie radzą sobie w podstawowych czynnościach, mogą poprosić o wsparcie dzwoniąc pod numer 500 218 337 lub pisząc na adres: centrum@gdanskpomaga.pl

 

CZYTAJ:

“Kocham zwierzęta i ludzi, dobro do mnie wraca”. Historie seniorów, którym “Gdańsk Pomaga”

„Psijaciele pomagają”. Nie możesz wyjść z psem w czasie pandemii? Skorzystaj z pomocy

HelpEat - bezpłatna aplikacja dla restauratorów i klientów, by wesprzeć branżę gastronomiczną

Gdańsk Pomaga - podsumowanie dotychczasowych działań akcji oraz zapowiedź nowych inicjatyw

Dobronosze. Ludzie dobrej woli powracają w nowej odsłonie, by pomagać potrzebującym w zakupach