Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

INSTRUKCJA GŁOSOWANIA

A
A
Ostatnia aktualizacja: 08 września 2018 r.

Głosowanie samodzielne przez Internet - krok po kroku

 

 1. Wejdź na stronę gdansk.pl i kliknij na żółty baner budżetu obywatelskiego z hasłem „GŁOSUJ”. Zostaniesz przekierowany do systemu elektronicznego do głosowania.

 

 1. W prawnym dolnym rogu ponownie kliknij „Głosuj”.

 

 1. Przeczytaj informacje o zasadach głosowania.

 

 1. Wpisz dane: PESEL, imię i nazwisko oraz potwierdź zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby budżetu obywatelskiego oraz potwierdź zamieszkanie w Gdańsku.

 

 1. Wpisz numer telefonu lub adres e-mail w celu aktywacji procesu głosowania. Na numer telefonu zostanie wysłany kod aktywacyjny, który należy wpisać na kolejnej stronie. W przypadku adresu e-mail należy wejść do skrzynki pocztowej i kliknąć na link aktywacyjny.

WAŻNE! Jeśli maila z linkiem aktywacyjnym nie ma w skrzynce odbiorczej sprawdź skrzynkę spamu. Jeśli w ciągu kilku minut wiadomość nie dotrze skontaktuj się z Urzędem Miejskim w Gdańsku (tel. 58 323 65 75, 323 63 75, mail: budzetobywatelski@gdansk.gda.pl)

 

 1. Potwierdź prawdziwość wpisanych danych i przejdź do kolejnej strony.

 

 1. W pierwszej kolejności wybiera się projekty dzielnicowe. Dzielnicę wybiera się z pojedynczej tabelki z napisem „Kliknij, aby wybrać dzielnicę z rozwijanej listy” – po kliknięciu pojawia się lista wszystkich dzielnic Gdańska i wybiera się tę właściwą.

 

5 punktów dzielnicowych można przydzielić dowolnie, rozdzielając punkty pomiędzy kilka projektów w dowolnej dzielnicy lub przydzielając wszystkie na jeden projekt. Projekty wybrane pojawiają się w szarym polu na górze strony. W przypadku pomyłki czy zmiany zdania można kasować punkty poprzez krzyżyk w czerwonym polu.

Klikając na tytuł można zobaczyć wszystkie szczegóły projektu

(mapę z lokalizacją, szczegółowe koszty szacunkowe, załączniki)

 

 1. Klikając „Dalej” w prawym dolnym rogu przechodzi się do wyboru projektu ogólnomiejskiego.

Można przydzielić tylko 1 punkt. Można też zrezygnować z przydzielenia punktu -  poniżej tabeli z projektami jest opcja „Nie oddaję punktu na projekt ogólnomiejski”.

 

 1. Następnie wyświetli się strona z podsumowaniem wybranych projektów i przyznaną liczbą punktów. Jeśli wybór jest ostateczny należy kliknąć „Potwierdzam wybór wymienionych powyżej projektów”.

 

 1. Kliknij pole z napisem „Prześlij punkty”.

Jeśli nie zostały przyznane wszystkie z 5 punktów na projekty dzielnicowe pojawia się komunikat

w uwagą o nieprzyznaniu wszystkich punktów. Można wówczas wrócić do głosowania i przyznać pozostałe punkty lub zakończyć głosowanie.

 

 1. Poniżej podziękowania za głosowania znajduje się informacja potwierdzająca głosowanie i wybrane projekty wraz z punktami. Tę informację można wydrukować na potwierdzenie swojego głosowania. Również na wskazany mail czy telefon zostanie przesłana informacja o wyborze podczas głosowania.

 

KONIEC