Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

"Do przerwy 0:1". Najpierw zdrowa rywalizacja na boisku a potem warsztaty przeciw narkomanii

W sobotę, 13 października, Andrzej Kowalczys wraz z Gdańską Fundacją Dobroczynności zapraszają na jesienną edycję turnieju dzikich drużyn „Do Przerwy 0:1”. Zapisy od godz. 9.00 na stadionie Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Meissnera 5 (balon). Uczestnicy będą też uczestniczyć w warsztatach z zakresu przeciwdziałania narkomanii.

A
A
W turnieju biorą udział młodzi piłkarze z całego województwa
W turnieju biorą udział młodzi piłkarze z całego województwa
fot. materiały organizatora

Październik to tradycyjna pora kiedy rozgrywana jest jesienna edycja „Do przerwy 0:1”. Jak zapewnia Andrzej Kowalczys, na inauguracji obecni będą znani piłkarze Lechii Gdańsk.

- Piłkarzy Lechii zapraszamy na każdy nasz turniej. Jeśli tylko to możliwe przychodzą zobaczyć, jak grają ich młodsi koledzy i koleżanki. Zależy nam na ich obecności. Mam nadzieję, że odwiedzi nas również Mateusz Sopoćko, który jeszcze rok temu był uczestnikiem naszego turnieju, a dzisiaj gra z Lechią w ekstraklasie - mówi Andrzej Kowalczys, pomysłodawca turnieju "Do Przerwy 0:1". - Cieszę się, że udało mu się przebić do pierwszej drużyny w tak młodym wieku. Wierzę, że jeszcze wiele osiągnie jako zawodowy piłkarz, oczywiście najlepiej, gdyby to było w barwach Lechii.  

Organizatorzy do udziału w najbliższym turnieju zapraszają 6-osobowe drużyny piłkarskie, w tym dziewczęce, rocznik 2006 i młodsi, rocznik 2003/2005, rocznik 2000/2002 i rocznik 1999 i starsi.

Podczas turnieju - równolegle do rozgrywanych meczów - odbędą się warsztaty dla młodzieży w wieku 14-17 lat z zakresu przeciwdziałania narkomanii. Zawodnicy będą mieli m.in. do pokonania tor przeszkód w narkogoglach (dzięki współpracy z Gdańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień), a także okazję porozmawiać z psychologiem zajmującym się tematyką uzależnień.

- Zależy nam, aby oprócz świetnej zabawy jaką jest gra w piłkę nożną, zaoferować uczestnikom turnieju również inne ciekawe propozycję. Hasło zawodów „Nie biorę, wybieram piłkę!” ma zwrócić uwagę naszych zawodników, a przede wszystkim ich opiekunów, że problem wszelkiego rodzaju używek: narkotyków, papierosów czy alkoholu, dotyczy także dzieci i młodzieży. Zadaniem dorosłych jest przekonać młodych ludzi, że warto trzymać się od tych rzeczy z daleka - tłumaczy Kowalczys.


Przypominamy, że zespołom niepełnoletnim, przez cały czas trwania turnieju musi towarzyszyć dorosły opiekun. W przypadku niepełnoletnich konieczna jest także zgoda ich opiekunów prawnych na udział w zawodach i udostępnienie wizerunku. Dokumenty dostępne są na stronie www.doprzerwy01.pl. Za udział w turnieju nie są pobierane żadne opłaty!

plakat_jesień_2018small
plakat_jesień_2018small
brak autora

***