Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Przyjdź na spotkanie prezydenta z mieszkańcami Siedlec i Wzgórza Mickiewicza

O niezbędnych remontach chodników i ulic, o potrzebach i bolączkach obu dzielnic, a także o planach inwestycyjnych, i nie tylko. O tym wszystkim będzie można porozmawiać z prezydentem Gdańska, oraz jego zastępcami, podczas najbliższego spotkania obywatelskiego, które odbędzie się w środę, 17 stycznia.

A
A

W środę, 17 stycznia, odbędzie się spotkanie prezydenta z mieszkańcami Siedlec i Wzgórza Mickiewicza
W środę, 17 stycznia, odbędzie się spotkanie prezydenta z mieszkańcami Siedlec i Wzgórza Mickiewicza
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

To będzie już 74. spotkanie z cyklu "Twoja dzielnica - Twój Gdańsk". Tym razem zaplanowano je na Siedlcach. Będzie to okazja, by mieszkańcy osobiście porozmawiali z władzami miasta o interesujących ich kwestiach, związanych z obiema dzielnicami i życiem w nich.

Spotkanie odbędzie się w środę, 17 stycznia, w gmachu Szkoły Podstawowej nr 58 (dawne Gimnazjum nr 2), przy ul. Kartuskiej 32/34. Początek o godz. 17.00.

Na miejscu, poza prezydentem Pawłem Adamowiczem i jego zastępcami, będą też obecni dyrektorzy poszczególnych wydziałów gdańskiego magistratu i prezesi miejskich spółek. Będzie więc można bezpośrednio do nich zgłosić sprawy związane z miejską infrastrukturą, ewentualnie kwestiami komunikacji publicznej bądź tematami społecznymi.

Już od godz. 16 do stoisk informacyjnych zapraszają przedstawiciele: Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Gdańskiego Centrum Świadczeń, spółki Saur Neptun Gdańsk, Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, Zarządu Transportu Miejskiego, Straży Miejskiej, policji, Wydziału Obsługi Mieszkańców, Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, przedsiębiorstwa Gdańskie Wody, Wydziału Urbanistyki i Architektury oraz Biura Rozwoju Gdańska, gdzie można zapoznać się z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. To okazja, aby spytać o konkretne zagadnienia pracowników poszczególnych instytucji.

W ubiegłym tygodniu odbył się spacer badawczy z udziałem zastępcy prezydenta Gdańska, Piotra Grzelaka, radnych Siedlec i Wzgórza Mickiewicza oraz szefów miejskich instytucji i wydziałów gdańskiego magistratu. Sprawdźcie, na które ulice zajrzano i co ustalono.



***