PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Informacje o dzielnicy Wzgórze Mickiewicza
Aniołki Osowa Matarnia Kokoszki Oliwa Żabianka... PrzymorzeMałe Ujeścisko-Łostowice Orunia Górna-Gdańsk Południe VII Dwór PrzymorzeWielkie Brętowo Jasień Orunia- Św. Wojciech-Lipce Olszynka Śródmieście Rudniki Stogi Wyspa Sobieszewska Krakowiec-Górki Zachodnie WrzeszczGórny PieckiMigowo Chełm Siedlce Młyniska Przeróbka Suchanino Letnica NowyPort Brzeźno WrzeszczDolny ZaspaRozstaje ZaspaMłyniec
Wzgórze Mickiewicza
Powierzchnia: 0,52 km2
Liczba ludności: 2438 osób
Gęstość zaludnienia: 4688 os/km2
Radni miejscy w dzielnicy
Aniołki, Siedlce, Wzgórze Mickiewicza, Suchanino, Piecki-Migowo, Jasień
Dzielnicowe telefony alarmowe

Gdańskie Centrum Kontaktu
przyjmuje zgłoszenia przez całą dobę
pod nr tel.: 58 52 44 500
email: kontakt@gdansk.gda.pl

Gdańskie Centrum Kontaktu (Dyżurny Inżynier Miasta) przyjmuje zgłoszenia dotyczące wszelkich nieprawidłowości funkcjonowania elementów infrastruktury miasta i przekazuje dyspozycje odpowiednim służbom. W przypadku gdy sprawa dotyczy terenu nie znajdującego się w zakresie działań Urzędu Miejskiego w Gdańsku i jego jednostek, GCK informuje osobę zgłaszającą, do jakiej instytucji zwrócić się w konkretnej sytuacji.

Straż Miejska
Referat Dzielnicowy V
tel. 58 322 52 04
ul. Wilanowska 2
Kierownik Referatu – Adam Bieliński
Referat czynny w godzinach 07:00 - 15:00
strazmiejska.gda.pl
Komisariat Policji I w Gdańsku
tel. 58 321 67 22
ul. Platynowa 6F
Komendant komisariatu – nadkom. Celina Bemowska

www.gdansk.policja.gov.pl
Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. Rad Dzielnic

Aleksandra Stefańska 
Biuro Prezydenta, Referat Partycypacji Społecznej i Rad Dzielnic
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
III piętro, pokój nr 337c
tel.: (+48 58) 323 65 46

Gdańskie Centrum Kontaktu
tel.: 58 52 44 500
e-mail.: kontakt@gdansk.gda.pl

Rada dzielnicy Wzgórze Mickiewicza
Skład Rady Dzielnicy
 • Przewodniczący Zarządu Dzielnicy 
  Knitter Krzysztof

 • Zastępca Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy 
  Cybal-Mikołajewska Beata

 • Członek Zarządu

 • Przewodniczący Rady Dzielnicy 
  Wysocki Zdzisław

 • Zastępca Przewodniczącego Rady Dzielnicy 
  Matyjas Aleksandra

 • Aleksandrowicz Piotr
 • Beszterda Iwona
 • Buraczewska Joanna
 • Dagil Przemysław
 • Juraczko Zygmunt
 • Juraczko Kazimiera
 • Kaszuba Bożena
 • Klonowski Marcin
 • Kubacka Elżbieta
 • Kurant Marek
 • Ułaś Artur
Kontakt

Siedziba
ul. Jacka Soplicy 15, 80-119 Gdańsk

Telefon/fax.
693-813-109

E-mail: 
rada@wzgorzemickiewicza.pl

Portal
www.wzgorzemickiewicza.pl

Facebook

Dyżury
Odwołane ze względu na pandemię. Prosimy o kontakt telefoniczny.

Park na Zboczu. Finisz prac pod koniec kwietnia - przez marcowe mrozy

Park na Zboczu. Finisz prac pod koniec kwietnia - przez marcowe mrozy
W ostatnich tygodniach nie pojawiali się tu pracownicy. Dlaczego? Przedłużająca się zima i niskie temperatury spowodowały, że niektóre zadania zlecone przez miasto nie mogły być realizowane. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zgodziła się więc przedłużyć umowę do końca kwietnia br. Co dotychczas udało się zrobić na terenie leżącym w granicach Siedlec i Wzgórza Mickiewicza?

Schody prowadzące do, lub z pętli, na Siedlcach już gotowe

Zakończono już budowę schodów, którymi można dostać się ze Wzgórza Mickiewicza do pętli tramwajowo-autobusowej na Siedlcach. Przygotowano też plac widokowy. Na terenie budowy kontynuowane jest obecnie układanie kostki chodnikowej. Wykonawca przygotowuje się też do wykonania nawierzchni poliuretanowej w pobliżu punktu widokowego.

- Umowa na realizację inwestycji została przedłużona do końca kwietnia br. Ze względu na panujące w ostatnich tygodniach warunki atmosferyczne nie można było położyć m.in. nawierzchni poliuretanowych. Jeszcze w marcu ziemia była zmrożona do głębokości 20 cm - wyjaśnia Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Wykonawca rozpocznie wkrótce montaż urządzeń zabawowych dla dzieci. Przed nami etap prac wykończeniowych, w tym uporządkowanie terenu i wykonanie ostatnich odcinków chodników.

Wkrótce rozpocznie się montaż urządzeń zabawowych oraz siłowni na świeżym powietrzu

Dokończyć trzeba jeszcze m.in. układanie kostki chodnikowej

Inwestycja pod hasłem: "Budowa ciągu widokowego oraz placu zabaw na terenie Parku Na Zboczu" rozpoczęła się na przełomie listopada i grudnia ub.r. W jej ramach powstanie boisko do streetballa o nawierzchni poliuretanowej i plac zabaw (znajdzie się w nim zestaw gimnastyczny, dwuosobowy bujak na sprężynie, wieża ze zjeżdżalnią i huśtawka "ptasie gniazdo"). Będą też urządzenia siłowni zewnętrznej (w tym motyl-wahadło i twister-narciarz biegowy). Budowane są ciągi piesze i schody terenowe, zamontowany zostanie sprzęt do gry w koszykówkę, a także ławki i kosze na śmieci. Założone zostaną również trawniki i pojawią się nowe nasadzenia.

Natomiast do alejki spacerowej, która połączy ul. Maryli z ul. Łostowicką, bez problemu dostaną się osoby niepełnosprawne. Z myślą o nich zbudowano tzw. serpentynę przy schodach od strony ul. Łostowickiej.

By móc zrealizować te wszystke zadania, wykonawca musiał zniwelować teren i wyciąć część tutejszych drzew, a także rozebrać obecną nawierzchnię chodnikową wykonaną z płyt betonowych oraz schody terenowe.

Tę inwestycję realizuje firma Usługi Ogólnobudowlane, Andrzej Dzienisz z Borzestowa. Swoje prace wyceniła na 617,7 tys. złotych.

Park na Zboczu leży w granicach Siedlec i Wzgórza Mickiewicza

Park powstanie pomiędzy ulicami Szarą i Maryli. Ten zielony teren jest dobrze widoczny od strony ul. Kartuskiej. O realizację tego projektu od kilku lat apelowali przede wszystkim radni dzielnicy Wzgórze Mickiewicza. Park będzie liczył docelowo 4 ha powierzchni. Jego zagospodarowanie było konsultowane z mieszkańcami i radnymi ze "Wzgórza".

Pierwotnie inwestycja miała być gotowa już pod koniec ubiegłego roku. Przedłużały się jednak procedury przetargowe, głównie z powodu wyższej niż przewidywano ceny za wykonanie prac. Do konkursu stanęła tylko jedna firma. Miasto zdecydowało się jednak zapłacić wyższą kwotę za realizację tej inwestycji. W związku z tym, że zakłada ona m.in. nowe nasadzenia i założenie trawników, umowę przedłużono po raz pierwszy do marca br.Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze