Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Park na Zboczu. Finisz prac pod koniec kwietnia - przez marcowe mrozy

W ostatnich tygodniach nie pojawiali się tu pracownicy. Dlaczego? Przedłużająca się zima i niskie temperatury spowodowały, że niektóre zadania zlecone przez miasto nie mogły być realizowane. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zgodziła się więc przedłużyć umowę do końca kwietnia br. Co dotychczas udało się zrobić na terenie leżącym w granicach Siedlec i Wzgórza Mickiewicza?

A
A

Schody prowadzące do, lub z pętli, na Siedlcach już gotowe
Schody prowadzące do, lub z pętli, na Siedlcach już gotowe
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Zakończono już budowę schodów, którymi można dostać się ze Wzgórza Mickiewicza do pętli tramwajowo-autobusowej na Siedlcach. Przygotowano też plac widokowy. Na terenie budowy kontynuowane jest obecnie układanie kostki chodnikowej. Wykonawca przygotowuje się też do wykonania nawierzchni poliuretanowej w pobliżu punktu widokowego.

- Umowa na realizację inwestycji została przedłużona do końca kwietnia br. Ze względu na panujące w ostatnich tygodniach warunki atmosferyczne nie można było położyć m.in. nawierzchni poliuretanowych. Jeszcze w marcu ziemia była zmrożona do głębokości 20 cm - wyjaśnia Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Wykonawca rozpocznie wkrótce montaż urządzeń zabawowych dla dzieci. Przed nami etap prac wykończeniowych, w tym uporządkowanie terenu i wykonanie ostatnich odcinków chodników.

Wkrótce rozpocznie się montaż urządzeń zabawowych oraz siłowni na świeżym powietrzu
Wkrótce rozpocznie się montaż urządzeń zabawowych oraz siłowni na świeżym powietrzu
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Dokończyć trzeba jeszcze m.in. układanie kostki chodnikowej
Dokończyć trzeba jeszcze m.in. układanie kostki chodnikowej
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Inwestycja pod hasłem: "Budowa ciągu widokowego oraz placu zabaw na terenie Parku Na Zboczu" rozpoczęła się na przełomie listopada i grudnia ub.r. W jej ramach powstanie boisko do streetballa o nawierzchni poliuretanowej i plac zabaw (znajdzie się w nim zestaw gimnastyczny, dwuosobowy bujak na sprężynie, wieża ze zjeżdżalnią i huśtawka "ptasie gniazdo"). Będą też urządzenia siłowni zewnętrznej (w tym motyl-wahadło i twister-narciarz biegowy). Budowane są ciągi piesze i schody terenowe, zamontowany zostanie sprzęt do gry w koszykówkę, a także ławki i kosze na śmieci. Założone zostaną również trawniki i pojawią się nowe nasadzenia.

Natomiast do alejki spacerowej, która połączy ul. Maryli z ul. Łostowicką, bez problemu dostaną się osoby niepełnosprawne. Z myślą o nich zbudowano tzw. serpentynę przy schodach od strony ul. Łostowickiej.

By móc zrealizować te wszystke zadania, wykonawca musiał zniwelować teren i wyciąć część tutejszych drzew, a także rozebrać obecną nawierzchnię chodnikową wykonaną z płyt betonowych oraz schody terenowe.

Tę inwestycję realizuje firma Usługi Ogólnobudowlane, Andrzej Dzienisz z Borzestowa. Swoje prace wyceniła na 617,7 tys. złotych.

Park na Zboczu leży w granicach Siedlec i Wzgórza Mickiewicza
Park na Zboczu leży w granicach Siedlec i Wzgórza Mickiewicza
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Park powstanie pomiędzy ulicami Szarą i Maryli. Ten zielony teren jest dobrze widoczny od strony ul. Kartuskiej. O realizację tego projektu od kilku lat apelowali przede wszystkim radni dzielnicy Wzgórze Mickiewicza. Park będzie liczył docelowo 4 ha powierzchni. Jego zagospodarowanie było konsultowane z mieszkańcami i radnymi ze "Wzgórza".

Pierwotnie inwestycja miała być gotowa już pod koniec ubiegłego roku. Przedłużały się jednak procedury przetargowe, głównie z powodu wyższej niż przewidywano ceny za wykonanie prac. Do konkursu stanęła tylko jedna firma. Miasto zdecydowało się jednak zapłacić wyższą kwotę za realizację tej inwestycji. W związku z tym, że zakłada ona m.in. nowe nasadzenia i założenie trawników, umowę przedłużono po raz pierwszy do marca br.Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
***