Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Park Na Zboczu jeszcze piękniejszy - z placem zabaw, boiskiem i siłownią

Plac zabaw, boisko do streetballa i siłownia pod chmurką - tym od niedzieli, 17 czerwca, może się pochwalić gdański Park na Zboczu na granicy Siedlec i Wzgórza Mickiewicza. To koniec rozpoczętej na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku inwestycji.

A
A
Nowa odsłona Parku Na Zboczu
Nowa odsłona Parku Na Zboczu
UMG

Park na Zboczu powstał na granicy dwóch gdańskich dzielnic: Wzgórza Mickiewicza i Siedlec. Znajduje się w nim punkt widokowy, z którego rozpościera się panorama z ulicami Kartuską i Nowolipie.

! DSC00170.JPG
UMG

Od niedzieli, 17 czerwca, ten zielony teren może pochwalić się także nowym boiskiem do streetballa (zestaw do koszykówki) o bezpiecznej nawierzchni poliuretanowej. Dla najmłodszych powstał natomiast plac zabaw, na terenie którego zamontowano zestaw gimnastyczny, dwuosobowy bujak na sprężynie, wieżę ze zjeżdżalnią oraz huśtawkę „ptasie gniazdo”.

! DSC00129.JPG
UMG

Starszych odwiedzających ucieszy na pewno zewnętrzna siłownia, z urządzeniami typu motyl-wahadło i twister-narciarz biegowy.

DSC00121.JPG
UMG

W ramach inwestycji powstały również chodniki i schody terenowe, zamontowano ławki i kosze na śmieci. Utworzono trawniki i posadzono nowe rośliny - w tym krzaki ozdobne.

DSC00140.JPG
UMG

Uatrakcyjnienie parku odbyło się w ramach inwestycji „Budowa ciągu widokowego oraz placu zabaw na terenie Parku Na Zboczu”, która rozpoczęła się na przełomie listopada i grudnia 2017 roku. Koszt realizacji prac, po prośbach mieszkańców, aby zrealizować wszystkie zgłaszane prace, wyniósł ponad 600 tys. zł.

DSC00176.JPG
UMG

Oficjalne otwarcie Parku na Zboczu w nowej odsłonie odbyło się podczas niedzielnego Festynu Rodzinnego, zorganizowanego przez Radę Dzielnicy Wzgórze Mickiewicza. W programie były wspólne zabawy, pokazy iluzjonisty, grill i lodowe słodkości dla dzieci.


Czytaj więcej:

Park na Zboczu. Trwają ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe

***