Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Budżet Obywatelski 2018. Na jakie projekty można głosować w dzielnicy Wzgórze Mickiewicza?

Za nami pierwszy tydzień głosowania na pomysły zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. O tym, które zostaną zrealizowane, decydują sami gdańszczanie. Głosy można oddawać do 2 października, zarówno na projekty dzielnicowe, jak i ogólnomiejskie. Jakie propozycje do BO złożono w dzielnicy Wzgórze Mickiewicza? Sprawdźcie!

A
A

Wzgórze Mickiewicza proponuje w ramach BO kilka projektów do realizacji u zbiegu ulic Jacka Soplicy i Wojskiego
Wzgórze Mickiewicza proponuje w ramach BO kilka projektów do realizacji u zbiegu ulic Jacka Soplicy i Wojskiego
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

"Wyłożenie kostką brukową płukaną nieutwardzonych dojazdów do posesji w drugiej linii zabudowy przy ulicy Jacka Soplicy": Utwardzenie kostką brukową płukaną nawierzchni 5 dojazdów do posesji w drugiej linii zabudowy przy ulicy Jacka Soplicy. Inwestycja ta wpłynie na lokalne walory estetyczne. Dziurawa nawierzchnia może stanowić niebezpieczeństwo dla pieszych.

"Cisza i spokój na Jacka Soplicy - montaż progów zwalniających": Celem projektu jest uspokojenie ruchu na ulicy Jacka Soplicy co poprawi komfort życia mieszkańców. Ta niewielka ulica osiedlowa jest ponadprzeciętnie obciążona ruchem samochodowym ponieważ pełni funkcję dojazdową oraz tranzytową - każdego ranka wiele samochodów omija tędy korki na ul. Łostowickiej a popołudniami na ul. Kartuskiej. Nawierzchnia ulicy Jacka Soplicy wykonana z płyt typu "meba" potęguje hałas przez co jest ona jedną z najgłośniejszych ulic dzielnicy. Załącznikiem do projektu jest mapa hałasu drogowego ze strony https://mag.bmt.com.pl.

"Uporządkowanie terenu położonego wzdłuż chodnika znajdującego się pomiędzy ulicą Pana Tadeusza i ulicą Maryli": Przejście pomiędzy ulicami Pana Tadeusza i Maryli jest częścią ciągu pieszego prowadzącego z centrum dzielnicy Wzgórze Mickiewicza do węzła przesiadkowego na terenie Siedlec. Od wielu lat miejsce zaniedbane i porośnięte chwastami. Prace będą polegały na uporządkowaniu terenu zielonego przylegającego do chodnika, posadzeniu pnączy, założeniu trawnika, postawieniu koszy na śmieci oraz tabliczek informujących o obowiązku sprzątania po psach. Uporządkowanie terenu przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności dzielnicy oraz będzie odpowiedzią na prośby mieszkańców.

"Oświetlenie lampami LED placu zabaw przy ulicy Jacka Soplicy": Instalacja lamp parkowych LED na placu zabaw przy ulicy Jacka Soplicy. Obecnie po zmroku plac zabaw jest miejscem bardzo ciemnym, wręcz mrocznym. Oświetlenie poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu i umożliwi korzystanie z placu po zmroku w porze jesienno-zimowej.

"Bezpieczny dzieciak - montaż barierek przy wyjściu z placu zabaw i placu rekreacyjnego": Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa dla dzieci wychodzących z placu zabaw oraz terenu rekreacyjnego. Pomimo ogrodzenia terenu placu zabaw dzieci często wybiegają bezpośrednio na ulicę. Zdarzało się również, że parkujące tuż przy furtce samochody zasłaniały pole widzenia i przejeżdżający kierowcy oraz piesi nie mieli kontaktu wzrokowego. Lokalizacja: Ul. Jacka Soplicy oraz róg ulic Jacka Soplicy i Wojskiego, przy placu zabaw i placu rekreacyjnym.

"Montaż samoobsługowej stacji dla rowerów, wózków dziecięcych i inwalidzkich": Zadanie ma na celu udostępnienie rowerzystom miejsca naprawczego, wyposażonego w narzędzia oraz pompkę rowerową. Samoobsługowa stacja , pozwala na wykonywanie takich napraw jak regulacja przerzutek, regulacja hamulców, dokręcanie wszystkich połączeń śrubowych oraz pompowanie kół. Stacja może służyć także wózkom dziecięcym oraz inwalidzkim. Lokalizacja: Teren rekreacyjny na rogu ulic Jacka Soplicy i Wojskiego lub inna uzgodniona lokalizacja w pobliżu.


Zasady głosowania:

  • każdemu głosującemu przysługuje maksymalnie 5 punktów na projekty dzielnicowe i 1 punkt na projekty ogólnomiejskie

  • można głosować na projekty z dowolnej dzielnicy

  • punktami na projekty dzielnicowe można dysponować w sposób swobodny przyznając np. wszystkie pięć punktów jednemu projektowi, jak i po jednym punkcie na pięć projektów

  • głosowanie na projekty odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną

  • w każdej dzielnicy będzie dostępny punkt stacjonarny do głosowania

  • wyniki głosowania ogłoszone zostaną do 6 października 2017 r.


Więcej o gdańskim Budżecie Obywatelskim przeczytasz tutaj. 

***