Wystawa Karoliny Pielak
Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wystawa Karoliny Pielak

Gdański Archipelag Kultury PLAMA zaprasza na wystawę Karoliny Pielak. Wernisaż odbędzie się 8 grudnia o godz. 18:00, a wystawę możemy oglądać do 30 grudnia.

A
A

na tle kolorowych nie regularnych kształtów napis: Wymazywanie rzeczy i oczywistości Karolina Pielak

 

Wymazywanie rzeczy i oczywistości
Rzeczywistość bywa brutalna. Uśmiecham się przez pryzmat tego roku. Gorzko czy Radośnie? Coś świta, coś wypływa. Jedyną stałą na świecie jest zmiana. Jak rzeka płynie czas a w nim różne stany rzeczy i oczywistości.
Obraz, zagadka, bo czasami obrażam się na ten świat, w którym wszystko zdaje się być ułamkiem niepewnych sekund. Unnerkant - coś co wymyka się interpretacji w samym śnie Freud nazwał nieznanym. To niezdolność poznania i nazwania. To jest coś realnego, pewna dziura, brak w tym co możliwe do usymbolizowania.

Karolina Pielak - absolwentka wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2018). Oprócz malarstwa zajmuje się także tworzeniem obiektów i video. W sztuce ceni sobie eksperyment i poszukiwanie nowych form wyrazu. Miłośniczka zmieniania perspektyw. W swoich pracach malarskich wybiera różnorodne formy inspirowane między innymi naturą, odwiedzonymi miejscami, snami i wspomnieniami. W malarstwie lubi to co niedopowiedziane, kontrasty i nieregularność. Każda z prac uzależniona jest od odbiorcy, którego percepcja nadaje dziełu nowe znaczenia. Artystka uczestniczyła między innymi w rezydencji artystycznej na Litwie Janów (2021), w Savenay (2020) oraz w Marsylii (2019).