Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Spektakl "Drapacze chmur"

Spektakl "Drapacze chmur"
A
A

W kwietniu warto wybrać się na spektakl „Drapacze chmur” w reżyserii Marka Branda. „Drapacze chmur”, którego premiera odbyła się w maju 2006 roku, to jak do tej pory, jedyny spektakl, który zdobył GRAND PRIX wznowionych Łódzkich Spotkań Teatralnych.  Twórcy przedstawienia nominowani byli do nagrody „Sztorm Roku 2006” za najważniejsze dokonania w kategorii teatru. Po rocznej przerwie, w kwietniu 2009 roku spektakl został wznowiony.

Dlaczego warto wybrać się na spektakl? Niech za odpowiedź posłużą słowa Marcina Hericha (dyrektora artystycznego festiwalu APART):
„Drapacze chmur” to “opowieść o  poszukiwaniu swojego kawałka nieba na ziemi i o problemach, które to uniemożliwiają”. To społeczno-polityczna tragifarsa, oparta na osobistych doświadczeniach jej twórców, “opowiadająca o mechanizmach, które sprawiają, że Polacy uciekają z kraju”. Znakomity przykład szczerego, mądrego teatru politycznego, nawiązującego w najlepszym sensie, zarówno stylistyką, jak również siłą i bezkompromisowością przekazu, do najlepszych tradycji “klasycznego”, społecznego teatru alternatywnego lat siedemdziesiątych i  osiemdziesiątych.

Obsada:
Marek Brand, Tomasz Kobiela
Muzyka i wykonanie na żywo: Wojciech Masiak
Tekst: Marek Brand, Bartosz Frankiewicz
Scenariusz i reżyseria: Marek Brand