Link do opisu wydarzenia: Szkoła relacji według Przemka Staronia – rozmowa z cyklu „Nauka Mówi”

Szkoła relacji według Przemka Staronia – rozmowa z cyklu „Nauka Mówi”

Data: 28 października 2020 r.
Godzina: 19:00
Miejsce: YouTube i Facebook Hevelianum
Organizator: Hevelianum

Szczegóły wydarzenia

Czy w polskiej szkole jest miejsce na dobre relacje uczeń-nauczyciel? Jak można wspierać różnorodne zdolności uczniów w obecnym systemie nauczania? Jak zbudować przestrzeń dla relacji? Hevelianum zaprasza 28 października o godz. 19:00 na kolejny odcinek z cyklu „Nauka Mówi”, którego gościem będzie Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku, autor książki „Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem”, która już w pierwszych tygodniach od wydania stała się bestsellerem. Będzie to rozmowa o sytuacji w polskich szkołach i odpowiedź na pytanie, dlaczego relacje są najważniejsze. To nie tylko omówienie problemów, jakie napotykamy podczas budowania relacji, ale także poszukiwanie sposobów ich rozwiązywania.

Cykl „Nauka Mówi” to comiesięczne rozmowy-wywiady z naukowcami, ekspertami i popularyzatorami nauki o jej wpływie na otaczającą nas rzeczywistość, o szansach i możliwościach, jakie kryją się w rozwoju nauki i techniki oraz o zagadnieniach ważnych społecznie. Nagrania publikowane są i dostępne bez ograniczeń na Facebooka i YouTube. Rozmowy prowadzi dr Dorota Cieślicka z Hevelianum. Gościem wrześniowego odcinka był dr Wojciech Glac, który opowiadał o tym, jak zachowuje się mózg w depresji.

Przemysław Staroń jest psychologiem, nauczycielem, trenerem, nagrodzonym przez Komisję Europejską twórcą międzypokoleniowego Zakonu Feniksa, tutorem niemal 50 olimpijczyków z filozofii, fanem efektu wow, twórcą #utrzy, zwany też profesorem Snapem, wyróżniony w konkursie im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”, nagrodzony LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award, wybrany Człowiekiem Roku Gazety Wyborczej za „wzorowe sprawowanie”. Nauczyciel Roku 2018, w 2020 roku znalazł się w gronie 50 nauczycieli na świecie nominowanych do Nauczycielskiego Nobla – Global Teacher Prize.

Miejsce