Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Octopus Film Festival

Octopus Film Festival to jedyny w swoim rodzaju polski festiwal poświęcony w całości kinu gatunkowemu. W tym roku odbędzie się jego 3. edycja. Stocznia Gdańska i jej okolice ponownie zmienią się w kino, które do późnej nocy będzie wyświetlało filmy szalone, niezwykłe i wymykające się prostej klasyfikacji.

A
A

Misją Octopus Film Festival jest zaprezentowanie najciekawszych i najbardziej szalonych filmów gatunkowych z różnych stron świata. Zarówno tych znanych i lubianych, jak i nowych, dopiero czekających na odkrycie.

Organizatorzy przykładają szczególną wagę nie tylko do samego repertuaru, ale też atmosfery, w jakiej będzie można go obejrzeć. Choć znaczna część projekcji odbędzie się w przestrzeniach Stoczni Gdańskiej, a także w hali AmberExpo i na towarzyszącym jej parkingu, który na trzy festiwalowe noce zamieni się w kino samochodowe, niektóre filmy tradycyjnie zaprezentujemy w nieoczywistych, podkręcających odbiór lokalizacjach.

W tym roku po raz pierwszy widzowie będą mieli okazję ocenić oglądane filmy – cykl Nowe Kino Gatunkowe stanie się Konkursem Głównym z nagrodą publiczności, która trafi do twórców najlepiej ocenianego filmu. Każdy z zaprezentowanych w Konkursie Głównym tytułów zostanie wyświetlony dwukrotnie.

Mecenat: Miasto Gdańsk, Samorząd Województwa Pomorskiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Autorem identyfikacji wizualnej festiwalu jest Patryk Hardziej.