Link do opisu wydarzenia: "Kraboszki" Spotkanie autorskie z Barbarą Piórkowską

"Kraboszki" Spotkanie autorskie z Barbarą Piórkowską

Data: 14 kwietnia 2020 r.
Godzina: 17:00
Miejsce: https://www.youtube.com/user/IKMGdansk
Organizator: Instytut Kultury Miejskiej

Szczegóły wydarzenia

"Kraboszki" to prywatny dyskurs na temat relacji pacjentka-lekarze i odczłowieczenia w służbie zdrowia. Powieść, oparta na rzeczywistych doświadczeniach, pozwala dostrzec emocjonalny aspekt zmagania się ze śmiertelną chorobą. Rozmowę o najnowszej książce Barbary Piórkowskiej poprowadzi 14 kwietnia o godz. 17.00 na kanale YouTube IKM Dagny Kurdwanowska.

Transmisja: https://www.youtube.com/user/IKMGdansk

Kilka razy bolała ją głowa, potem upadła na ulicy. Tak zaczęła swoją podróż przez kolejne sale szpitalne, w której głównymi stacjami są „pobranie krwi” i „chemia”. Musi przyswoić reguły dotyczące życia w chorobie i jednocześnie znaleźć własną drogę do wyzdrowienia. Pomoc w utkaniu całkiem nowej nici życia przyjdzie z nieoczekiwanej strony.

Magdalena Grzebałkowska tak opisuje „Kraboszki” - Czytam tę książkę i płaczę. Bo w sumie nic tu śmiesznego – zbyt blisko podchodzi do szpitalnego łóżka głównej bohaterki Śmierć, zbyt często boli dziewczynę ciało, a makatka jej życia spruła się rodzanicom zbyt wcześnie. Ale czytam tę książkę i śmieję się w głos. Bo Śmierć chodzi tu w brązowych rajtuzach, za kaloryferem w domu mieszka kikimora, a pielęgniarka na nocnym dyżurze podczytuje Niesamowitą słowiańszczyznę, dłubiąc w zębach kłosem żyta. Barbaro Piórkowska, poetko codzienności, napisałaś niezwykłą książkę. Polecam ją z całego serca.

Barbara Piórkowska
Pisarka, poetka. Autorka powieści Szklanka na pająki (2010/2018) i prozy Utkanki (2014), czterech tomów poetyckich, audiobooka poetyckiego, tekstów do piosenek (płyta Piórko Natalii Grzebały); współtwórczyni spektakli poetyckich i spacerów literackich. Prowadziła warsztaty twórczego pisania m.in. na ogólnopolskim festiwalu rozwojowym dla kobiet Progressteron. Ukończyła warsztaty pisania prozą, organizowane przez Wydawnictwo Czarne. Jej teksty były tłumaczone na język angielski, niemiecki, rosyjski i litewski. Laureatka Nagrody Gdańskich Bibliotekarzy „Pro Libro Legendo” za rok 2010. Wielokrotna stypendystka Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego. Zbiera wycinanki ludowe. Mieszka w Gdańsku.

Miejsce