Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kino Żak w Waszym domu: CUDA

A
A

Łąka z białymi kwiatami, w tle korony zielonych drzew nad którymi rozpościera się błękitne niebo. Dwie dorosłe osoby ubrane żółte kombinezony i osłonki pszczelarskie na głowie idący przed siebie.

 

16 – 17.04.2021 / G.20.00
CUDA / Le meraviglie / r. Alice Rohrwacher / Włochy / 2014

„To kameralna historia pewnej nietypowej włoskiej rodziny, rozgrywająca się na toskańskiej wsi  i mająca cechy autobiograficzne. Główna bohaterka – kilkunastoletnia Gelsomina mieszka z dala od cywilizacji, w ukrytym zakątku na włoskiej prowincji. Ojciec – z pochodzenia Niemiec – i matka – Francuska wychowują swoje dzieci świadomie z daleka od cywilizacji. Mieszkają w prymitywnych warunkach, w starym opustoszałym domu i ciężko pracują fizycznie. Dotyczy to szczególnie najstarszej córki, która pomaga ojcu, zajmującemu się hodowlą pszczół. (…)

Najpiękniejsze w tej filmowej opowieści są sceny związane z pszczelarstwem – wspaniale sfotografowane, pokazujące zarazem, jaka to żmudna i niekończąca się praca. Choć ojciec bohaterki uważa, że jest piękna. Jest to jednak jego świadomy wybór, nie jej. Mimo wszystko Gelsomina wydaje się być nie tylko bardzo pracowita i inteligentna, ale również silna i konsekwentna w dążeniu do celu. Marzy bowiem, by uratować rodzinę przed bankructwem i zdobyć wielką nagrodę w telewizyjnym teleturnieju prowadzonym przez tajemniczą Milly Catenę (Monica Bellucci). Radzi sobie z tym lepiej niż jej ojciec, który podczas trwania programu czuje się zagubiony i zaczyna opowiadać o końcu świata. Wtedy dziewczynka go z powodzeniem zastępuje.

”Cuda” to epicki film o dorastaniu, o zderzeniu natury ze sztucznym, wykreowanym przez media światem, a także o zmaganiach z naturą, które nie zawsze kończą się zwycięstwem człowieka.”
Kulturalneingrediencje.pl, 18.02.2018

Info: klubzak.com.pl zakładka KINO
Bilety na seanse online za 14 zł są dostępne w sklepie Klubu Żak, a sprzedaż na dany seans kończy się o g.19.00 w dniu seansu. Filmy są dostępne tylko w Polsce. Film należy zacząć oglądać między 20.00, a 22.00. Od momentu pierwszego uruchomienia filmu widz ma 3 godziny na dokończenie oglądania, niezależnie od tego, o której godzinie zaczął oglądać film. W ciągu tych 3 godzin kod będzie działał na każdym urządzeniu, ale tylko na jednym naraz.

Wydarzenie Online
Data: 2021-04-16 16 - 17 kwietnia 2021 r.
Godzina: 20:00
Miejsce: online
Wstęp: Bilety na seanse online za 14 zł są dostępne w sklepie Klubu Żak – tickets.klubzak.com.pl, a sprzedaż na dany seans kończy się o g.19.00 w dniu seansu
Organizator: Klub Żak