Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

IKE - Świat jest taki, jak myślisz, że jest

Zapraszamy na wenisaż wystawy fotografii Natalii Peplinskiej, która odbędzie się 21 września 2020 r. o god. 18.00 w Olivia Business Center, w budynku Star na 32 piętrze.

A
A

Wernisaż składać się będzie ze zdjęć chmur mojego autorstwa. Chmury jako metafora sytuacji życiowych- chmury są formatem zmiennym nigdy stałym ich kształt, kolor, struktura zależne są od pogody, od tego jak zawieje wiatr, od czasu. Tak też się dzieję w naszym codziennym życiu, nasze życie zewnętrzne jest odzwierciedleniem naszego wnętrza.

Nazywam się Natalia Peplinska z pochodzenia jestem sopocianką, a Olivia Business Centre to miejsce, w którym pracuje od początku powstania konceptu gastronomicznego na 32 i 33 piętrze.Miejsce, w którym odbędzie się wernisaż jest również ważne, gdyż 32 piętro znajduje się 130 metrów nad ziemią. Olivia Star jest dotychczas najwyższym budynkiem w Trójmieście.

W tym miejscu narodziło się marzenie o zrobieniu wernisażu zdjęć dla przyjaciół, a przestrzeń i ludzie którzy pracują pozwolili mi aby moje marzenie spełniło się na większej skali niż tylko przyjaciele. Dano mi szansę oraz dostrzeżono potencjał ludzi. Nie można być w lepszym miejscu w danym momencie życia.

W pracy i poza nią staram się inspirować ludzi. Jest to jeden z moich codziennych priorytetów.
Główną z tez jakie wyznaje, jest to że każdy z nas nosi w sobie potencjał, który czasami, jest uśpiony albo nieodkryty. Jednym z czynników, który może to zmienić jest INSPIRACJA. Może nią być coś, albo ktoś.

Wernisaż IKE to głos przekazu aby czasami zatrzymać się w naszej osobistej codzienności, zaczerpnąć oddechu, złapać swoje myśli w jedną całość. To kreatywna przestrzeń . "Zacznij tu, gdzie jesteś z tym co masz!" to moja przewodnia myśl wydarzenia i wszystkich prac. Każde zdjęcie wykonałam telefonem komórkowym, bez dodatkowego sprzętu.

Wydarzenie  będzie kreatywną przestrzenią aby czasami zatrzymać się w codziennej rutynie, zaczerpnąć oddech, złapać i skleić swoje myśli w jedną całość.

Natalia Peplinska