Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

BABY DYKE - spektakl w formule Teatru Forum

A
A

Baner promujący spektakl Baby Dyke

 

Reżyseria: Małgorzata Polakowska, Jacek Panek
Obsada: Małgorzata Polakowska, Agnieszka Sprawka, Julianna Szczurkowska, Amelia Wasak, Filip Wójcik
Prowadzący: Jacek Panek
Opieka psychologiczna: Julianna Graczyk

Słowami "Baby Dyke" określana jest kobieta, która dopiero dokonała coming outu i powoli wkracza w świat LGBTQIAP.

Kama to młoda dziewczyna, która niedługo po ukończeniu liceum zakończyła związek z chłopakiem i dokonała swojego pierwszego coming outu. Kiedy poznała Annę i wyznała jej miłość, poczuła, że świat wreszcie stoi przed nią otworem. Kama jest dumna z powodu swojej tożsamości i z ekscytacją zagłębia się w kulturę społeczności LGBT+. Sprawy komplikują się, kiedy Kama otrzymuje od siostry zaproszenie na ślub. Jest tylko jeden warunek - Kama ma przyjść bez partnerki. To uruchamia lawinę wydarzeń, które zmuszą Kamę i jej najbliższych do zmierzenia się z własnym lękiem i uprzedzeniami.

W najnowszej produkcji Stowarzyszenia Artystyczno - Społecznego FEERIA, przyjrzymy się sytuacji społecznej lesbijek w Polsce. Porozmawiamy o stresie mniejszościowym, oczekiwaniach społecznych i dyskryminacji, a także o komunikacji w związkach i o życiu w zgodzie ze sobą. Teatr Forum dzięki swojej interaktywnej formule, pozwala widzom wejść na scenę, przejąć rolę głównej bohaterki oraz zmierzyć się z jej wyborami. To od Was zależy, jak potoczą się jej losy!

Pomysł realizacyjny został wypracowany przez doświadczenia twórcze Małgorzaty Polakowskiej i Jacka Panka, którzy metodą Teatru Forum pracują od 2016 roku. Scenariusz powstał na bazie historii kobiet, których perspektywa na co dzień jest pomijana w debacie publicznej. Projekt został przeprowadzony we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób LGBT Tolerado.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Pobierz bezpłatne wejściówki

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańsk

Data: 2021-09-17 17 września 2021 r.
Godzina: 17:00
Miejsce: Teatr Miniatura aleja Grunwaldzka 16, Gdańsk
Wstęp: Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona
Organizator: Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne FEERIA, Tolerado, Teatr Miniatura