Z mapą po Gdańsku w Święto Niepodległości

Gdański Klub Imprez na Orientację "Bezdroża", Bractwo Przygody Almanak i Stowarzyszenie SUM zapraszają do udziału w Niepodległościowej Grze Miejskiej na Orientację.

A
A

Każdy z uczestników lub widzów Parady Niepodległości, kto chciałby wziąć udział w tym nietypowym spacerze z mapą po Gdańsku powinien zgłosić się do punktu odbioru map, który znajduje się na Targu Węglowym w zielonym namiocie oznaczonym banerem Tuttu i Trójmiejskie Gry Parkowe na Orientację. Start 11 listopada między godz. 12:00-15:00 na Targu Węglowym do wyczerpania zapasu map. Kto chciałby zarezerwować dla siebie materiały startowe ( odbiór do godz. 13-tej), może to uczynić przesyłając zgłoszenie ( imię nazwisko, trasa, ew. nazwa zespołu), na adres e-mail : gdkino.bezdroza@gmail.com lub on-line poprzez formularz zgłoszeniowy www.parkowe.almanak.pl/formularz-zgloszeniowy. Start jest darmowy, sfinansowany przez organizatorów

W punkcie odbioru map każdy zespół otrzyma fragment planu miasta z zaznaczonymi miejscami, które należy odnaleźć. Na trasie, po dotarciu do miejsca zaznaczonego na mapie, każdemu z tych miejsc należy przyporządkować numer zdjęcia, które na ogół nie ukazuje całego obiektu a raczej tylko jego jedną część lub jedynie pewien detal oraz odpowiedzieć na pytanie odnoszące się do danego miejsca.

Odpowiedź na pytanie uzyskamy po dokładnym obejrzeniu obiektu, przeczytaniu inskrypcji, tablic etc. Odpowiedzi wpisujemy do karty odpowiedzi, którą po zakończeniu spaceru oddajemy wraz z mapą w tym samym punkcie, gdzie mieści się start czyli na Targu Węglowym. Nasza Niepodległościowa Gra Miejska jest krajoznawczą imprezą na orientację, zatem jednym z punktów, które należy odnaleźć będzie punkt oznaczony tzw. lampionem czyli białoczerwoną kartką papieru, takim samym jaki stosujemy w turystycznych imprezach na orientację. Przy lampionie powieszona będzie kredka, za pomocą której, do Karty odpowiedzi, należy wpisać kod wydrukowany na lampionie.

Do wyboru będą 3 trasy:
A - „ Po drodze: Wolność i Niepodległość” o 18 punktach kontrolnych i długości 4300 m
B – „Spacer z mapą po Gdańsku w Święto Niepodległości” o 15 punktach kontrolnych
i długości 3300 m
D – „Spacer z asystą dzieci” o 11 punktach kontrolnych i długości trasy 1200 m

Wyniki oraz zdjęcia zostaną opublikowane na facebooku na stronie organizatora Gdański Klub Imprez na Orientację „Bezdroża” oraz na stronie www.parkowe.almanak.pl, gdzie znajdą Państwo informacje o wielu podobnych i równie ciekawych formach spędzania czasu z mapą na świeżym powietrzu. Serdecznie zapraszamy.