Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Jacek Hołubowski

Komitet Wyborczy Wyborców Gdańsk Tworzą Mieszkańcy

A
A
Ostatnia aktualizacja: 05 października 2018 r.Data publikacji: 26 września 2018 r.
Jacek Hołubowski Gdańsk Tworzą Mieszkańcy
Jacek Hołubowski
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

JACEK HOŁUBOWSKI:

  • lista wyborcza: Komitet Wyborczy Wyborców Gdańsk Tworzą Mieszkańcy​
  • hasło wyborcze: Gdańsk Tworzą Mieszkańcy
  • profil na FB: www.facebook.com/holubowskisejm
  • wiek: 44 lata
  • stan cywilny: żonaty (jedna córka)

Jacek Hołubowski jest gdańszczaninem z urodzenia, wychował się i dorastał na Oruni.

O sobie pisze „rzutki i przedsiębiorczy - przekonany, że atuty takie wykorzystać można nie tylko do budowania własnej pozycji w trudnym świecie biznesu (co już mu się w dużym stopniu udało), ale przede wszystkim do twórczego rozwiązywania problemów społeczności, w której się żyje (i tu również może pochwalić się sukcesami - mając przy tym świadomość, że do zrobienia jest wciąż bardzo dużo).”

Jest przedsiębiorcą - prowadzi firmę handlową, która ma w ofercie akcesoria kosmetyczne - i działaczem sportowym. Jest byłym działaczem ruchu Kukiz '15. W 2014 r. startował do Rady Miasta Gdańska z komitetu Waldemara Bartelika (bez powodzenia), rok później startował w wyborach do Sejmu z 2 miejsca w okręgu gdańskim (bez powodzenia).

Na prezydenta Gdańska kandyduje z ramienia nowego stowarzyszenia Gdańsk Tworzą Mieszkańcy. Jak mówi, jest bezpartyjny. Podkreśla, że alternatywą dla rządów partii są mieszkańcy, i to oni powinni decydować o przyszłości Gdańsk. Chce „odprawić PO-PISowską nomenklaturę chciwą i pazerną na władzę”. - Daję mieszkańcom alternatywę aby nie musieli głosować na zasadzie mniejszego zła - tłumaczy.

Na konferencji prasowej, w czerwcu 2018 r., podczas której został przedstawiony przez Łukasza Hamadyka, założyciela GTM, powiedział: „Naszym najważniejszym postulatem jest zakończenie hegemonii dwóch największych partii w Gdańsku. To pole bitwy, któremu mieszkańcy tylko się przyglądają i w odpowiednim momencie mają przynieść głosy. Chcemy to zmienić. Jesteśmy otwarci na wszystkie środowiska, od prawa do lewa. Jesteśmy do dyspozycji mieszkańców i zapewniam, że zrobimy wszystko, by wypełnić ich wolę.”

Główne założenia programu wyborczego:

  • Stworzenie mapy zachorowalności na nowotwory i objęcie ochroną mieszkańców najbardziej zagrożonych miejsc
  • Likwidacja zakładów przemysłowych, „które trują mieszkańców” - takich jak spalarnia odpadów niebezpiecznych Port Service na plaży Westerplatte, czy prowadzona przez Siarkopol baza przeładunkowa mazutu w Nowym Porcie
  • Zmiany w zakresie sportu - m.in. nowe zasady dysponowania lożami na Stadionie Energa Gdańsk i konsultacje ze środowiskami sportowymi przy tworzeniu nowych inwestycji infrastruktury sportowej. "Nie będzie czegoś takiego, że spółki czy urząd mają własne loże. One powinny być sprzedawane na wolnym rynku, tak by stadion mógł się utrzymać, a nawet jeśli jakaś się nie sprzeda, to powinny być do dyspozycji młodzieży uprawiającej sport" - mówił w Radiu Gdańsk Hołubowski.
  • Wsparcie Miasta dla przedsiębiorców, m.in. poprzez powołanie do życia banku samorządowego, który obracałby pieniędzmi gminy

Kandydat Gdańsk Tworzą Mieszkańcy zapowiada również zmiany w podejściu do lekcji WF-u w szkołach, postulując „przywrócenie rangi i powagi” temu przedmiotowi, wprowadzenie systemu gratyfikacji dla najbardziej uzdolnionych sportowo uczniów, oraz zapraszanie gwiazd sportu do współprowadzenia lekcji WF-u.