Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Żużlowe emocje połączone z festynem rodzinnym

Dmuchane zjeżdżalnie, pokazy wozu strażackiego i zabytkowych samochodów, stoiska gastronomiczne, gokarty a na deser mecz Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Wanda Instal Kraków. To wszystko w niedzielę, 3 lipca, na obiekcie żużlowym przy ul. Długie Ogrody. Początek atrakcji o godz. 14:00. Oby tylko pogoda dopisała.

Żużlowe emocje połączone z festynem rodzinnym
A
A
data publikacji: 02 lipca 2016 r.

Na festynie i meczu powinno pojawić się kilka tysięcy fanów speedway'a
Na festynie i meczu powinno pojawić się kilka tysięcy fanów speedway'a
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Żużel to dyscyplina sportu, w której sporo zależy od warunków atmosferycznych. Przekonało się o tym kilka tysięcy kibiców, którzy dwa i pół miesiąca temu (17 kwietnia 2016 r.) pojawili się na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku.

Wówczas miał odbyć się mecz pierwszej ligi pomiędzy Renault Zdunek Wybrzeże a Eko-Dir Włókniarzem Częstochowa. Tamto spotkanie zaplanowano na godz. 13:30. Od rana do południa padało. Nie intensywnie, ale padało. I na tyle mocno, że spotkanie zostało odwołane.


Czytaj więcej na ten temat: Deszcz to sprawił. Żużel odwołany - zły stan toru [ZDJĘCIA]


Czy podobnie może być w niedzielę, 3 lipca? Prognoza pogody w Gdańsku nie jest zła: ma być pochmurnie z przejaśnieniami, temperatura około 20 st. C i... niewielkie opady deszczu. Oby były tylko niewielkie lub nie było ich wcale, bo od godz. 14 zaplanowano festyn rodzinny.

Odbywać się będzie na bocznym boisku stadionu im. Zbigniewa Podleckiego i potrwa trzy godziny. Wśród atrakcji wielkie dmuchane zabawki, pokazy wozu strażackiego, malowanie twarzy, spotkanie z klubową maskotką, pokazy zabytkowych samochodów, konkursy z nagrodami i stoiska gastronomiczne. Dla najmłodszych sympatyków speedwaya’a przy współpracy z indoorKarting zorganizowana zostanie specjalna strefa gokartowa.

Wejście na festyn rodzinny i korzystanie z większości atrakcji jest bezpłatne.


O godz. 17 rozpoczną się żużlowe emocje. Gdańszczanie na razie jeżdżą poniżej oczekiwań. W 11 meczach zdobyli 11 punktów, co daje im szóste miejsce w tabeli pierwszej ligi. Niedzielny rywal z 8 punktami - także po 11 spotkaniach - zajmuje siódmą pozycję.

Awizowane składy

Speedway Wanda Instal Kraków:

     1. Patrick Hougaard

     2. Zbigniew Suchecki

     3. Edward Mazur

     4. Sam Masters

     5. Grzegorz Walasek

     7. Eryk Budzyń

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk

     9. Magnus Zetterstroem

   10. Oskar Fajfer

   11. Renat Gafurow

   12. Kamil Brzozowski

   13. Linus Sundstroem

   14. Dominik Kossakowski


Bilety na mecz: ulgowe 15 i 25 zł, normalne 25 i 35 zł. Do ulgi uprawnione są kobiety, młodzież szkolna, studenci do 26. roku życia, emeryci, renciści oraz opiekunowie osób niepełnosprawnych.

Dzieci do lat 7 oraz osoby niepełnosprawne na zawody wchodzą gratis.

Przy okazji niedzielnego meczu prowadzona jest akcja promocyjna #CzekamyNaCiebie. Bilet wstępu ze spotkania Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Wanda Instal Kraków upoważnia do zniżek u partnerów akcji.-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora