Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Żużlowcy Zdunek Wybrzeże zaprezentowali się swoim fanom

Zdunek Wybrzeże Gdańsk rozpocznie tegoroczną rywalizację w 1. Nice Lidze Żużlowej 8 kwietnia meczem u siebie z Arge Speedway Wandą Kraków. W piątkowy wieczór, 23 lutego, zawodnicy, trener Lech Kędziora i prezes klubu Tadeusz Zdunek zaprezentowali się kibicom w gdańskim klubie Parlament.

Żużlowcy Zdunek Wybrzeże zaprezentowali się swoim fanom
A
A
data publikacji: 24 lutego 2018 r.

Prezentacja zespołu Zdunek Wybrzeże w klubie Parlament
Prezentacja zespołu Zdunek Wybrzeże w klubie Parlament
fot. Mateusz Ochocki/KFP

Celem drużyny prowadzonej przez Lecha Kędziorę jest awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Czy szczęście przyniosą jej nowe kombinezony zaprezentowane kibicom w gdańskim klubie Parlament, przekonamy się latem.

Wzór z dominującym kolorem niebieskim znany z sezonów 2016 i 2017, kiedy gdańszczanom nie udało się wywalczyć awansu, przeszedł do historii. W nowych kombinezonach dominuje czerń podkreślająca zarówno charakter sportu żużlowego, jak i znaki firmowe sponsorów wspierających ekipę Zdunek Wybrzeże Gdańsk, którymi są Surf Burger, LTE oraz Kolanko Transport.

Tak będą wyglądać nowe kombinezony gdańskich żużlowców
fot. Mateusz Ochocki/KFP

Nie brakuje również złotych gdańskich krzyży i korony oraz czerwono-biało-niebieskich barw klubowych.

- Po dwóch latach zdecydowaliśmy się na zmianę designu. Dotychczasowy wzór kojarzyć się może z dobrymi, ale nie znakomitymi sezonami w wykonaniu zespołu. Nadszedł czas na odświeżenie kevlarów. Mamy nadzieję, że nowy wzór przypadnie kibicom do gustu - mówi prezes klubu Tadeusz Zdunek.

Gdańska drużyna nie po raz pierwszy odświeża wizerunek. W latach 2007-2011 dominowały żółte barwy łączone najpierw z niebieskim, a później z czerwonym kolorem. Następnie przyszedł czas na czerwień (2012), po której nastąpił powrót do bieli z lat 80. Biel pozostała dominującą barwą na latach 2013-2015, acz w tym ostatnim roku pojawił się także kolor szary. Lata 2016-2017 to już wspomniany kevlar w klubowych barwach z przewagą niebieskiego. 

Pierwszy mecz w 1. Nice Lidze Żużlowej gdańszczanie objadą 8 kwietnia u siebie z Arge Speedway Wandą Kraków.

KFP-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl