PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zostań w domu. Niedzielna msza św. z kościoła św. Jana - transmisja w niedzielę o g. 12.00

Zostań w domu. Niedzielna msza św. z kościoła św. Jana - transmisja w niedzielę o g. 12.00
W związku z obostrzeniami sanitarnymi apelujemy o zachowanie bezpiecznego dystansu i unikanie zgromadzeń. Jesienią ubiegłego roku wznowiliśmy transmisje niedzielnych mszy św. z kościoła św. Jana w Gdańsku. Na najbliższą zapraszamy 17 stycznia o godz. 12.00.
ksiądz w szatach liturgicznych w geście błogosławieństwa stoi przy ołtarzu, z księdze szafarz w białej szacie
Ks. Krzysztof Niedałtowski, duszpasterz środowisk twórczych archidiecezji gdańskiej
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


W mijającym tygodniu wciąż zachorowania na Covid-19 w Polsce utrzymywały się na wysokim poziomie. Wprawdzie średnia liczba dziennych zakażeń wynosiła mniej niż dziesięć tysięcy, ale wciąż dużo osób zakażonych umiera. Zdarzało się nawet 400, nawet 500 osób w ciągu jednej doby. Zamknięte pozostają szkoły, galerie handlowe, gastronomia i hotele. Liczba osób, które mogą – zgodnie z decyzją rządu - brać udział w uroczystościach religijnych uzależniona jest od powierzchni kościoła. Na jedną osobę musi przypadać co najmniej 15 metrów kwadratowych.

Administrator archidiecezji gdańskiej bp Jacek Jezierski udzielił dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej mszy św. wszystkim wiernym archidiecezji gdańskiej oraz przebywającym na jej terenie, równocześnie zachęcając do modlitwy w domu i korzystania z transmisji Mszy św. Jednocześnie poprosił - na ile to możliwe - o materialne wsparcie parafii i dzieł Kościoła.

Warto więc skorzystać z naszej propozycji uczestniczenia we mszy św. za pośrednictwem internetu. Podobnie jak podczas pierwszego lockdownu wiosną, tak i teraz nadajemy liturgię z kościoła św. Jana w Gdańsku. Odprawia ją ks. Krzysztof Niedałtowski, rektor kościoła św. Jana w Gdańsku i duszpasterz środowisk twórczych Archidiecezji Gdańskiej.

Zapraszamy na transmisję 17 stycznia o godz. 12.00 na portalu gdansk.pl. Będzie ona też dostępna na profilach facebookowym i youtube'owym duszpasterstwa środowisk twórczych.

 

 

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl